Kolejna seniorka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Uważajmy na oszustów

Pomimo ciągłych apeli o rozwagę i czujność nadal dochodzi do oszustw “na policjanta”. Przedwczoraj 65-latka przelała swoje oszczędności na konto mężczyzny, podszywającego się właśnie pod funkcjonariusza służb.

 

Do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosiła się 65 – letnia kobieta i poinformowała, że na jej numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta.

 

– Mężczyzna powiedział pokrzywdzonej, że na jej rachunek bankowy włamał się haker i może ona stracić wszystkie pieniądze. W rozmowie telefonicznej oszust namówił kobietę do podania numeru konta, loginu i hasła do konta internetowego. Ponadto pokrzywdzona udała się do swojego banku i za namową rozmówcy przelała swoje oszczędności na rachunek oszusta. W ten sposób straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych – informuje podkom. Ewa Brzezińska.

 

Aby nie paść ofiarą oszustwa, należy przestrzegać następujących zasad:

  • pod żadnym pozorem nie przekazuj pieniędzy obcym osobom;
  • nigdy nie podawaj swoich danych – wieku, adresu, sytuacji materialnej, numeru konta czy hasła;
  • jeśli rzeczywiście chcesz pomóc najbliższym, spotkaj się z nimi osobiście, będziesz miał pewność, że pieniądze nie trafią w niepowołane ręce;
  • funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy czy przelewanie ich na jakiekolwiek konta w ramach pomocy w działaniach policyjnych.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub podejrzeń powiadom Policję dzwoniąc na numer 112.

 


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments