Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz z dofinansowaniem od PZU

Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz otrzymał dofinansowanie w wysokości 15 tysięcy złotych w ramach programu Dobra Drużyna PZU.

 

PZU zdecydowało o udzieleniu wsparcia 352 podmiotom, które zajmują się organizacją zajęć, obozów, turniejów oraz zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży. Z dofinansowania w 43 dyscyplinach skorzysta ponad 45 tysięcy dzieci i młodzieży z klubów, stowarzyszeń, związków sportowych z całej Polski, którzy dołączą do Dobrej Drużyny PZU. Program rozrasta się bardzo dynamicznie – w rok od jego ogłoszenia ma już ponad 70 tysięcy członków. Kapitanem Dobrej Drużyny PZU jest najlepsza tenisistka na świecie – Iga Świątek.

Otwarty nabór wniosków w ramach programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU rozpoczął się 10 maja. Do 30 czerwca każdy podmiot mógł złożyć wniosek i ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł, 10 tys. zł lub 15 tys. zł, celem zakupu sprzętu i strojów sportowych, wynajmu obiektów na treningi, udziału w turniejach, czy np. organizacji zawodów sportowych.

 

– Zainteresowanie tegorocznym naborem do programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU było ogromne. Wsparcie trafi do ponad 350 organizacji, które prowadzą szkolenie w 43 dyscyplinach sportowych. Dzięki temu dziś do Dobrej Drużyny PZU dołączyło ponad 45 tysięcy dzieci i młodzieży z całej Polski. Zależy nam, aby młodzi Polacy mieli zapewnione równe szanse, dlatego wsparcie w ramach programu trafi głównie do organizacji sportowych z mniejszych miejscowości. Liczymy, że środki z naszego programu prewencyjnego wpłyną na zwiększenie aktywności fizycznej wśród najmłodszych, a być może przyczynią się do odkrycia wielkiego sportowego talentu na miarę kapitana Dobrej Drużyny PZU Igi Świątek – podkreśla dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes zarządu PZU.

Wśród dofinansowanych organizacji jest również Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz, który otrzyma najwyższe z możliwych dofinansowań w wysokości 15 tys. zł.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments