Kasia Jeryng z Krzynowłogi Małej czeka na operację – potrzebna jest pomoc.

Katarzyna Jeryng jest wychowanką GKS Krzyniak Krzynowłoga Mała, a od 2017 roku zawodniczka KU AZS Uniwersytet Warszawski. Mimo niespełna 18 lat ma już na swoim koncie znaczne sukcesy.

 

Swoją nieustępliwą grą przyczyniła się do wywalczenia wraz z KU AZS Uniwersytet Warszawski brązowego (w 2018 roku w Tychach) i srebrnego (w 2020 roku w Chocianowie) medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu kobiet, ponadto wraz z Kadrą Województwa Mazowieckiego w 2019 roku zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Kadr Wojewódzkich.

Jej postawa na boisku i poza nim jest godna naśladowania przez młode zawodniczki. Zawsze przemawiała do kibiców i koleżanek z zespołu bardzo dobrą grą – teraz przemawia podejściem do rehabilitacji i determinacją do powrotu na boisko

Kasia od dwóch lat boryka się, z wynikającą z wady anatomicznej prawego kolana nawracającą chondromalacją rzepki, która mimo leczenia i rehabilitacji się pogłębiła – chrząstka stawowa rzepki uległa rozwarstwieniu, a ciało Hoffy stanowi zapalnemu. Po kolejnej konsultacji lekarskiej zapadła decyzja iż dotychczasowe leczenie i zabiegi rehabilitacyjne nie dadzą już pożądanych rezultatów i konieczna jest ingerencja chirurgiczna, która ma rozwiązać nawracający problem.

Operacja stawu kolanowego odbędzie się 23 lutego 2021. Sam zabieg to ogromne koszty (koszt przeprowadzenia operacji, koniecznych badań związanych z pandemią, wykonania zabiegów około-operacyjnych to 9 500 zł) wobec rodzaju urazu konieczna jest też specjalistyczna, długa rehabilitacja oraz wizyty kontrolne, które pochłoną kolejne środki.

– Dotychczas radziliśmy sobie finansowo, jednak kwota operacji znacznie przekracza możliwości naszej sekcji. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc dla naszej zawodniczki. Każda nawet najmniejsza wpłata ma znaczenie, każdy gest jest ważny, każda „złotówka” przybliża Kasię do upragnionego powrotu na boisko – informuje organizator zbiórki KU AZS Uniwersytet Warszawski.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/kolanodlakasi

 

 

ren


 

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jola
Jola
2 lat temu

Powinno przeprowadzić się zbiórkę na terenie gminy z której Kasia pochodzi Dużo już osiągnęła każdy zna sytuację na pewno chętnie ludzie pomogą Może radni z tego terenu zaczną a i poza gminy ludzie się dołożą

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Jola

A ja zaraz dołożę stówkę. A co tam. Nie zmienia to faktu, że skoro nasze Państwo stać na sponsorowanie belzebuba z Torunia, to chyba takie zabiegi powinny być w całości finansowane przez NFZ

Iwona
Iwona
2 lat temu

Niestety ale oni w rublach nie zbierają.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Iwona

To spróbuj może kartą wpłacić? Chyba macie tam u siebie jakieś akceptowane za granicą karty 🤔?

Maciej
Maciej
2 lat temu
Reply to  Jola

Kasia jest wychowanką GKS Krzyniak, także wszyscy ją znają w gminie.
Dzięki jej umiejętnościom,swojego czasu było o drużynie „głośno”.
Myślę więc że inicjatywa pomocy jak najbardziej słuszna.
Pomagajmy

Jola
Jola
2 lat temu

Zachęcamy radnych Krzynowłoga do zorganizowania zbiórki

Janek
Janek
2 lat temu

Gmina powinna wesprzeć, i nie zwlekać