Jest taki dzień…, czyli Wigilia w gminie Krzynowłoga Mała

Ten znany utwór Czerwonych Gitar był jednym z motywów muzycznych spotkania wigilijnego, które we środę, 20 grudnia, zorganizował dla społeczności gminnej wójt Jerzy Humięcki. Licznie przybyli mieszkańcy, przedstawiciele szkół, instytucji publicznych, duchowni, przyjaciele gminy… Podniosła atmosfera wzmocniona występem Młodzieżowej Orkiestry Dętej – tak będziemy wspominać tegoroczną Wigilię w gminie Krzynowłoga Mała.

Tradycja zapoczątkowana przez wójta Jerzego Humięckiego bardzo szybko stała się ważną częścią kalendarza świątecznego. Dlatego nic dziwnego, że w sali gimnastycznej SP w Krzynowłodze Małej spotkać można było reprezentantów dosłownie wszystkich instytucji publicznych z gminy. Na zaproszenie licznie odpowiedzieli także goście z zewnątrz – w tym m.in. z Komendy Powiatowej Policji czy Nadleśnictwa Przasnysz

Część pierwsza, oficjalna, została zainaugurowana przez Jerzego Humięckiego, który powitał wszystkich w imieniu swoim i pracowników Urzędu Gminy. Zaraz po nim głos zabrali także: szef ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Bieńkowski, prezes Banku Spółdzielczego w Chorzelach Aleksandra Wiśnicka, a także dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej Małgorzata Budna, która miała prawo czuć się współorganizatorem tego przepięknego wydarzenia.

2(1)

Kolejne minuty zostały zajęte przez najbardziej wzruszającą część Wigilii: występ młodych muzyków z orkiestry dętej prowadzonej przez Sylwestra Stolarczyka. Sam kapelmistrz podziękował za cały rok współpracy z najróżniejszymi organizacjami i sponsorami. W zamian otrzymał kolejny instrument, zakupiony ze środków zebranych przez sołtysów oraz sponsora – chorzelski Bank Spółdzielczy.

DSC03181

Zagrane utwory wprawiły wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój. Wśród nich były i kolędy, i pastorałki i znane wszystkim przeboje śpiewane przy okazji Bożego Narodzenia. Dzięki temu dzieleniu się opłatkiem i spożywaniu wspólnej wieczerzy towarzyszyła niezwykle życzliwa atmosfera – taka, którą można poczuć przede wszystkim w okresie świątecznym.

1(2)

UG Krzynowłoga Mała

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments