Jak dobrać czapkę z daszkiem?

Nakrycia głowy chyba nigdy nie były takie modne jak teraz. Spacerując alejkami w parku, czy też po mieście mijamy sporo osób, które takowe posiadają. Bez znaczenia jest aktualna pora roku. Wiosną i latem stawiamy na czapki z daszkiem. Czy pasują one każdej osobie? Czy trzeba ją specjalnie dobierać? Czy są osoby, które powinny z nich zrezygnować?

 

Artykuł Sponsorowany

Dlaczego warto mieć czapkę z daszkiem?

Czapki z daszkiem mogą pełnić dużo ważnych funkcji. Nie tylko są dodatkiem do naszych stylizacji, ale także chronią nasze oczy przed rażącymi promieniami słońca. Należy także wiedzieć, że dzięki daszkowi nie narażamy swojej twarzy na opalanie. Raczej nie chcemy jej opalać, ponieważ można nabawić się na niej przebarwień, a nawet oparzeń. Dla pewności stosujmy więc odpowiednie kosmetyki, a jako dodatkowe zabezpieczenie możemy traktować właśnie tego typu czapkę.

 

Zastanawiając się jednak, jaki model czapki będzie nam lepiej pasował, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów. W końcu taki rodzaj nakryć głowy różni się ze względu na kształt, wielkość daszka, kolor, materiał czy inne ozdoby, które nadają im więcej charakteru. Poza tym nie każda czapka sprawdzi się na wszystkie okazje. Propozycje, na które można się zdecydować, znajdziemy przykładowo na stronie https://answear.com/k/ona/akcesoria/czapki-i-kapelusze/czapki-z-daszkiem.

Czapki dobrane pod kształt naszej głowy i twarzy

Podczas poszukiwań odpowiedniego modelu ważne jest dopasowanie go do naszych proporcji i kształtu głowy. W ten sposób nie będzie towarzyszył nam dyskomfort po dłuższym noszeniu czapki i unikniemy jej bolesnego uciskania. Dodatkowo może się wydawać, że osoby z dłuższą i wąską twarzą nie będą wyglądać korzystnie. Nic bardziej mylnego – wystarczy dobrać odpowiedni model, aby czuć się świetnie w takim nakryciu na głowę. Czapka powinna pełnić swoją funkcję praktyczną, a nie dokładać więcej problemów, dlatego dobranie jej do własnych potrzeb jest istotne, jeśli planujemy często z niej korzystać.

Wybierz właściwy rozmiar

Niesamowicie ważne jest także dobranie właściwego rozmiaru czapki. Sporo osób jest tutaj zaskoczonych, ponieważ przyzwyczajeni byliśmy do czapek regulowanych na tyle. W dalszym ciągu takie modele można kupić na rynku, ale większość nakryć głowy występuje w danym rozmiarze. Należy zwrócić na to przy wyborze modelu, np. podczas przeglądania strony Answear, ponieważ nie powinien być ani zbyt duży, ani za mała. Gdy już raz dobierzemy właściwy dla siebie rozmiar, to nie będziemy mieć w przyszłości większego problemu – zwłaszcza gdy wybierzemy czapki z tej samej firmy.

Uzupełnienie Twojego stylu

Czapka jest takim rodzajem akcesorium, które potrafi zmienić charakter całej stylizacji. Z tego powodu należy dopasować ją do estetyki, którą kierujemy się na co dzień. Podczas wyboru możemy wziąć pod uwagę kolor, wzór i materiał, który został wykorzystany do stworzenia czapki. Znajdziemy m.in. skórzane i jeansowe modele, które sprawdzą się zwłaszcza w stylizacjach, którym brakuje mocnego punktu przyciągającego wzrok. Natomiast czapki bawełniane i w stonowanych kolorach będą pasować do klasycznych zestawień jako ich spójne uzupełnienie.

 

czapki-damskie-w-Answear

 

materiał zewnętrzny

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments