Interwencje straży Przasnysz – od 22 do 28 lipca 2013 r.

26.07.2013 r. godz. 8:35

W Przasnyszu przy ul. Starzyńskiego strażacy otworzyli mieszkanie, osoby niepełnosprawnej, z którą opiekunka nie mogła nawiązać kontaktu. W chwili dojazdu straży pożarnej na miejscu była karetka pogotowia i policja. Drzwi do mieszkania nie były zamknięte na zamki, jednak nie można było ich otworzyć (blokowały się). Strażacy używając drabiny weszli do mieszkania przez okno i przenieśli leżącą kobietę pod drzwiami w miejsce nieutrudniające wejście służbie medycznej. Będący na miejscu lekarz stwierdził zgon osoby zamieszkującej lokal.

26.07.2013 r. godz. 19:06

            Wypadek samochodu osobowego Renault Laguna w Cegielni gmina Przasnysz. W wypadku nikt nie ucierpiał. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia odłączyli zasilanie elektryczne i gazowe oraz kierowali ruchem drogowym.

W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległa karoseria samochodu i przednia szyba.

            Ponadto w minionym tygodniu strażacy piętnaście razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych, stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, jeden raz gasili pożar: śmieci, traw na nieużytkach i sadzy w kominie oraz jeden raz zabezpieczali lądowanie i start śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Rostkowo gmina Czernice Borowe.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments