Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 11 do 17 stycznia 2017 r.

13.01.2017 r. godz. 1145

            Czołowe zderzenie dwóch samochodów osobowych w Goskach gmina Przasnysz. Dwie osoby poszkodowane przewiezione do szpitala. W chwili dojazdu straży pożarnej jeden samochód znajdował się w rowie, a drugi stał na jednym pasie jezdni. Wewnątrz pojazdów pozostali kierowcy. Natomiast jedna osoba bez obrażeń ciała nie zgłaszająca żadnych dolegliwości znajdowała się na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli miejsce prowadzonych działań, odłączyli źródła zasilania elektrycznego samochodów, założyli poszkodowanym kołnierze ortopedyczne. W celu wydobycia poszkodowanych użyli narzędzi hydraulicznych, którymi porozcinali karoserie samochodów uzyskując dostęp do zakleszczonych. Poszkodowanych ułożono na noszach typu deska i przekazano służbie medycznej. W czasie prowadzonych działań ruch drogowy na drodze powiatowej był całkowicie wstrzymany.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ samochód Seat Leon i Dacia SD JSDJ35.

13.01.2017 r. godz. 1438

            Wypadek samochodu osobowego na drodze krajowej nr 57 w Rycicach gmina Chorzele. W chwili dojazdu straży pożarnej rozbity samochód znajdował się poza jezdnią w rowie. Trzy osoby podróżujące znajdowały się na zewnątrz. Poszkodowanymi zajął  się personel medyczny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulator od instalacji elektrycznej. Poszkodowane 2 osoby zostały przewiezione do szpitala.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ przód Renault Modus.

13.01.2017 r. godz. 2218

            Zderzenie dwóch samochodów na drodze krajowej na 57 w miejscowości Goski-Wąsosze. W chwili przybycia straży pożarnej samochód osobowy znajdował się poza jezdnią w rowie, a samochód dostawczy stał na jednym pasie jezdni. Podróżujące trzy osoby znajdowały się na zewnątrz nie zgłaszając żadnych dolegliwości. Strażacy zabezpieczyli i oświetli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilania elektryczne w samochodach, kierowali ruchem drogowym i usunęli z pozostałości powypadkowe z drogi.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległy przody w samochodach: Mercedes Benz i Renault Master.

14.01.2017 r. godz. 1008

            Przymarznięty łabędź na rzece w Bindudze gmina Chorzele. Przybyła na miejsce zdarzenia straż pożarna zastała przymarzniętego łabędzia do tafli lodu. Strażacy używając sań lodowych, zbliżyli się do ptaka i używając toporka odkuli go z lodu. Okazało się, że ma uszkodzone skrzydło i jest wycieńczony. Łabędzia przekazano do „Ptasiego Azylu” na trenie gm. Przasnysz w miejscowości Bogate.

16.01.2017 r. godz. 1431

            Pożar budynku mieszkalnego w Krukowie gmina Chorzele. Żadna z osób zamieszkujących budynek nie odniosła obrażeń. W chwili przybycia straży pożarnej, pożar został już ugaszony przez właściciela. Strażacy odłączyli energię elektryczną na pionie, oddymili budynek i sprawdzili czy pożar nie przedostał się na poddasze. Na miejsce zdarzenia zadysponowali Pogotowia Energetycznego, które odłączyło zasilanie do budynku.

W wyniku pożaru spaleniu uległy: drzwi wejściowe do budynku i pomieszczenia, wyposażenie wnętrza, okno, licznik elektryczny. W wyniku  działania dymu zniszczone zostały ściany w przedsionku i pomieszczeniu kuchennym.

16.01.2017 r. godz. 1705

            Wypadek samochodu osobowego w Chojnowie gmina Czernice Borowe. W wypadku nikt nie ucierpiał. W chwili przybycia straży pożarnej rozbity samochód znajdował się na jednym pasie jezdni. Kierowca pojazdu nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia, odłączyli instalację elektryczną i gazową w samochodzie, zabezpieczyli pianą gaśniczą wyciek benzyny z uszkodzonego zbiornika, usunęli pozostałości powypadkowe z drogi. W czasie działań ruch na drodze odbywał się jednym pasem jezdni.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ przód samochodu Renault Megane.

16.01.2017 r. godz. 1831

            Wypadek samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 616 w Krzynowłodze Małej. W wypadku nikt nie ucierpiał. W chwili przybycia straży pożarnej samochód osobowy znajdował się w rowie. Kierujący pojazdem bez obrażeń opuścił samodzielnie pojazd. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia i kierowali ruchem drogowym do chwili zabrania pojazdu.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ przód samochodu VW Passata.

17.01.2017 r. godz. 0953

            Pożar na poddaszu budynku mieszkalnego w Lisiogórze gmina Przasnysz. W chwili przybycia straży pożarnej na strychu było duże zadymienie. Wszyscy mieszkańcy budynku znajdowali się na zewnątrz i nie zgłosili żadnych dolegliwości. Strażacy w aparatach powietrznych przystąpili do działań ratowniczych. Oddymili pomieszczenie używając wentylatora TEMPEST. Wykonali niezbędne prace rozbiórkowe w celu dotarcia do źródła ognia. Pożar ugaszono.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments