Grafika i rysunek to moje życie – rozmowa z Karolina Ulatowską

Karolina Ulatowska ma 27 lat. Jest mieszkanką Przasnysza. Od dziecka interesuje się rysunkiem, a także grafiką. W konkursie promującym Zakopane jej prace znalazła się wśród 20 najlepszych w kraju.

 

Grafika to twoje hobby, czy również wyuczony zawód?

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie na kierunku grafika. Zarówno studia I jak i II stopnia ukończyłam z oceną celującą. Część projektowa pracy licencjackiej „Projekt graficzny kalendarza inspirowanego kulturą pierwotnych mieszkańców Ameryki Północnej” pojawiła się na wystawie najlepszych dyplomów WIT w Warszawskiej Pragalerii.

 

Na swoim koncie masz również nagrodę…

Zostałam nagrodzona medalem WIT za ukończenie studiów magisterskich z oceną celującą, dzięki projektowi zatytułowanemu „Ornamenty Miejskie” oraz serii portretów rysowanych kredkami akwarelowymi.

 

Kiedy odkryłaś, czy może zrozumiałaś, że masz talent do rysowania?

Zajęcia kreatywne, w tym rysunek, interesują mnie od najmłodszych lat. Już w szkole podstawowej brałam udział w wielu konkursach plastycznych, a moje prace często bywały wyróżniane. Obecnie grafika i rysunek są nieodłącznymi elementami mojego życia. Dlatego też śledzę konkursy i wydarzenia o charakterze artystycznym i chętnie biorę w nich udział. Wykonuję również portrety różnymi technikami – ołówkiem, kredkami czy markerami.

 

Ostatnio wzięłaś udział w konkursie promującym Zakopane…

W pierwszym etapie konkursu spośród wszystkich 131 nadesłanych prac zastało wybranych 20. To dla mnie ogromne wyróżnienie, że mój plakat promujący miasto Zakopane jest jednym z tych, które pojawiły się na wystawie.

 

Plakat jest rzeczywiście oryginalny. Jest na nim chyba wszystko z czym Zakopane nam się kojarzy…

Poprzez mój plakat chciałam w prosty i czytelny sposób przedstawić walory turystyczne, przyrodnicze oraz kulturowe miasta Zakopane. W tym celu powstał system grafik, z których zbudowana jest praca. Wykorzystany w projekcie font również został stworzony przeze mnie, z takich samych elementów jak piktogramy, aby był spójny z całością.

 

Gratulujemy i na koniec zapytamy czego moglibyśmy Ci życzyć?

Moim marzeniem jest, aby zajęcia kreatywne towarzyszyły mi w życiu zawodowym i prywatnym.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments