Gmina Przasnysz pozyskała środki finansowe dla osób niepełnosprawnych

Samorząd Gminy Przasnysz poinformował o pozyskanych środkach finansowych z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych.

 

Kwota dofinansowania wynosi 267 138,00 złotych i pochodzi z Funduszu Solidarnościowego. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” w roku 2022.

– Głównym celem programu jest wprowadzenie usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności – informuje Urząd Gminy Przasnysz.

 

Asystent osoby niepełnosprawnej, który będzie działał na terenie gminy Przasnysz pomoże w wyjściu oraz powrocie w wybrane przez uczestnika programu miejsce, w robieniu zakupów, czy też przy załatwianiu spraw urzędowych. Jego zadaniem będzie także pomoc z w nawiązaniu współpracy z różnego rodzaju organizacjami i w korzystaniu z dóbr kultury. Dodatkowo wspomoże wykonywanie czynności dnia codziennego.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments