Gmina Krzynowłoga Mała: Przełajowe sukcesy Martyny Roman

Reprezentantka gimnazjum w Krzynowłodze Małej, Martyna Roman z klasy I a, wystąpiła w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych. W grupie ponad 100 zawodniczek Martyna zajęła świetne, 12. miejsce. Była to najwyższa lokata spośród wszystkich biegaczek z powiatu przasnyskiego.

Wojewódzkie finały biegów przełajowych rozegrano we wtorek, 29 kwietnia, w Siedlcach. Martyna Roman startowała wśród innych dziewcząt z rocznika 2000. Mimo ogromnej konkurencji nasza utalentowana biegaczka poradziła sobie bardzo dobrze. Niewiele zabrakło też do tego, by Martyna znalazła się w pierwszej dziesiątce zawodów.

Gimnazjalistka od dawna interesuje się sportem, a jej ulubioną dyscypliną są właśnie biegi. Już od czwartej klasy szkoły podstawowej zajmuje czołowe miejsca w zawodach. W przeszłości wygrywała zawody powiatowe i osiągała znaczące wyniki na zawodach międzypowiatowych i wojewódzkich (w ubiegłym roku była trzecia w zawodach międzypowiatowych i jedenasta – w startach wojewódzkich).  Dzięki tym wszystkim sukcesom Martyna została uznana w czerwcu ubiegłego roku za najlepszego sportowca szkoły podstawowej Krzynowłogi Małej.

Teraz, mimo trudniejszej konkurencji wśród gimnazjalistek, Martyna nadal radzi sobie doskonale. Udało jej się w tym roku wygrać zawody powiatowe i zająć drugą lokatę w biegach międzypowiatowych. Reprezentowała ponadto szkołę w turnieju piłki nożnej dziewcząt o puchar premiera Tuska oraz piłkarskich zawodach powiatowych.

Opiekunka Martyny, nauczycielka wf Agnieszka Urbańska, podkreśla nie tylko jej talent i zaangażowanie w sport. Martyna zawsze służy pomocą kolegom, szanuje poglądy innych osób i stara się postępować fair play. Jest przy tym bardzo skromna i uprzejma, co przysparza jej wiele sympatii w gronie kolegów i koleżanek.

Życzymy zatem Martynie kolejnych sukcesów sportowych – aż do zwycięstwa w biegach na poziomie wojewódzkim. I nie tylko na tym szczeblu. Powodzenia!


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments