Gmina Krzynowłoga Mała. Kolejny wypadek drogowy z udziałem sarny

Do zdarzenia doszło w Plewniku w gminie Krzynowłoga Mała. Sarna wbiegła wprost pod nadjeżdżający samochód.

 

We poniedziałek o godz. 7.35 do Komendy Powiatowej Policji wpłynęło zgłoszenie, że w Plewniku, gm. Krzynowłoga Mała, 35 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, kierując samochodem osobowym marki Toyota Avensis uderzył w sarnę. Zwierzę nagle wbiegło na jezdnię wprost pod auto. Kierowcy nic się nie stało. Sarna nie przeżyła zderzenia.

– Na skutek zdarzenia drogowego kierujący nie doznał żadnych obrażeń, zwierzę padło w przydrożnym rowie. W miejscu gdzie doszło do zdarzenia drogowego nie obowiązywał znak A-18b ,,dzikie zwierzęta” – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Co zrobić gdy zauważymy zwierzę na drodze?

Czasami światła naszego samochodu mogą przykuć uwagę zwierzęcia i unieruchomić je wprost przed naszym pojazdem.

– Pamiętajmy również, aby w awaryjnych sytuacjach zawsze stawiać swoje bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Nie wychodźmy zatem z pojazdu i nie płoszmy zwierzęcia, bo możemy w ten sposób wzbudzić w nim agresję. Podróżując drogami leśnymi, warto stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętajmy także, że jeśli na poboczu lub na jezdni widzimy np. sarnę, należy spodziewać się, że w pobliżu jest ich więcej – informuje policja.

– Jeśli podróżując uderzymy w zwierzę, powinniśmy zabezpieczyć miejsce takiego zdarzenia. Należy w odpowiedni sposób ustawić trójkąt ostrzegawczy oraz włączyć światła awaryjne, zwracając tym samym uwagę innych kierowców. Wówczas poinformujmy służby. Nie powinniśmy rannego albo martwego zwierzęcia zabierać. Może być ono chore – dodają funkcjonariusze.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments