Gmina Jednorożec dostała prawie 71 tys. zł na ochronę powietrza.

Sejmik Województwa Mazowieckiego, na posiedzeniu w dniu 7 lipca 2020 r. przyjął uchwałę nr 100/20 w sprawie udzielenia przez Województwo Mazowieckie pomocy finansowej na realizację zadań w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”.

 

Gmina Jednorożec złożyła wniosek o udzielenie pomocy finansowej z budżetu Województwa Mazowieckiego na przeprowadzenie inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła na terenie całej gminy, w ramach którego pozyskała dofinansowanie w wysokości 70 848 zł, co stanowi 100 % kosztów kwalifikowanych zadania.

Prace rozpoczną się już na przełomie w połowie sierpnia i potrwają do końca roku.

Po przeprowadzeniu inwentaryzacji Urząd Gminy będzie dysponował aktualną bazą wszystkich źródeł niskiej emisji, tj. urządzeń eksploatowanych we wszystkich budynkach mieszkalnych, handlowych, usługowych i użyteczności publicznej, w których wytwarzane jest ciepło wykorzystywane do celów grzewczych i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Obowiązek przeprowadzenia inwentaryzacji został nałożony na wszystkie samorządy gminne  z terenu województwa mazowieckiego przez nowy Program Ochrony Powietrza Województwa Mazowieckiego.

8 lipca Wójt Gminy Jednorożec – Krzysztof Iwulski przy kontrasygnacie Skarbnik Magdaleny Kucińskiej, podpisał umowę o dofinansowanie.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu

Pfff, też mi news.
Prezes Polski dostaje z naszych podatków na ochronę ponad 100.000 zł KAŻDEGO miesiąca i nikt o tym na infoprzasnysz nie pisze 🤣