Emilia Szlaga na III miejscu w Konkursie Wiedzy o Konstytucji RP

Uczennice z Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach wzięły udział w finale Konkursu Wiedzy o Konstytucji RP. Emilia Szlaga zajęła III miejsce.

 

W poniedziałek, 12 czerwca w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych odbył się finał kolejnej edycji Konkursu Wiedzy o Konstytucji RP organizowanego przez Fundację „Inicjatywa Kobiet Aktywnych FIKA”. Honorowy patronat nad nim objęła Monika Falej, posłanka na Sejm RP.

Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy na temat Konstytucji RP oraz kształtowanie postaw obywatelskich  wśród młodzieży. Zakres  materiału  stanowiła  Konstytucja  Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

 

Do konkursu zgłosiło się ponad 50 uczniów ze szkół średnich. Do finału zakwalifikowało się 13 osób z terenu województwa warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.

Udział w finale konkursowym wzięła Emilia Kopczyńska, Magda Maćkowska, Emilia Szlaga, Weronika Suchowiecka, Magdalena Fuks, Karolina Królicka i Anna Sztof oraz Zuzanna Górczyńska. Są to uczennice Zespołu Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach.

– Najlepszy wynik uzyskała Emilia Szlaga z klasy I a LO, która zdobyła III miejsce. Emilii bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments