Dwóch 18-latków napadło na idących łowić ryby rówieśników. Zareagowali przypadkowi świadkowie

Dzielnicowi zatrzymali dwóch 18 – latków podejrzanych o popełnienie rozboju. Za to przestępstwo grozi im kara do 12 lat więzienia.

 

W poniedziałek (31.07) o godz. 19.30 dzielnicowi zostali wezwani na interwencję na ulicę Sportową w Makowie Mazowieckim.

– Jak ustalono, idący Parkiem Sapera przechodnie zareagowali na grupę młodych bijących się chłopaków. Wezwali na miejsce policję. Na widok radiowozu dwóch mężczyzn uciekło. Dzielnicowi na miejscu ustalili, że grupa kilku osób zaczepiła słownie trzech 18 – latków idących nad rzekę łowić ryby, a następnie dwóch z nich zaczęło bić dwóch 18 – latków – informuje podkom. Monika Winnik.

– W trakcie zdarzenia jeden z poszkodowanych 18 – latków utracił telefon komórkowy i wędkę. Dzięki reakcji przechodniów, którzy natychmiast wezwali policję i próbowali odciągnąć agresywnych mężczyzn być może nie doszło do tragedii – dodaje rzeczniczka.

 

– Dzielnicowi bardzo szybko zatrzymali sprawców rozboju. Dwaj 18 – letni mieszkańcy Makowa szkli chodnikiem. Jeden z mężczyzn skradziony telefon miał przy sobie. Wędkę schowali w pobliskich krzakach – relacjonuje.

Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju, za co grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Decyzją Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym połączonym z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych i kontaktowania się z nimi.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments