„DalEKOwzroczne” warsztaty w Krzynowłodze Małej

Zuzanna Żmijewska przeprowadziła w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Krzynowłodze Małej warsztaty w ramach projektu „dalEKOwzroczne”. Rozmawiano na temat marnotrawienia jedzenia w okresie świątecznym.

 

Uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krzynowłodze Małej wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Zajęcia, które odbyły się w ramach realizacji projektu „dalEKOwzroczne” poprowadziła Zuzanna Żmijewska.

– Każdego roku w Polsce marnujemy 9 mln ton żywności, która ląduje w koszu.  Przeciętny Polak wyrzuca ok. 4 kg jedzenia miesięcznie, a w okresie świątecznym wartość ta wzrasta o 2-3 razy.  W szczególności marnotrawstwo jedzenia przypada na okres świąteczny, kiedy to prawie w każdym domu przygotowuje się mnóstwo potraw i bogato zastawia stół. Później okazuje się, że prawie połowa świątecznego jedzenia ląduje w koszu – informuje placówka.

– Jak temu zapobiec? Może robić zakupy w sposób przemyślany, gotować tyle, ile naprawdę jesteśmy w stanie zjeść? A jeśli już przygotowaliśmy zbyt dużo jedzenia- podzielmy się z ludźmi potrzebującymi lub oddajmy do jadłodzielni . Może każdy z nas spróbuje zrealizować chociaż jeden z pomysłów uczniów w swoim domu, a Ziemia nam się na pewno odwdzięczy w przyszłości – dodają.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
krystian
krystian
2 miesięcy temu

Już ta młodzież nie ma co robić …