Czytniki i czytaki dla czytelników Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Chorzelach

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Chorzelach pozyskała ponad 70 tys. złotych na zakup czytników i czytaków. W ten sposób chce promować czytelnictwo wśród osób niewidomych oraz słabowidzących.

 

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Chorzelach dzięki projektowi „Dostępność oferty i zasobów Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Chorzelach dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami”, w ramach działania „Kultura bez barier” z PFRON zakupiła dla swoich czytelników cztery sztuki czytaków i czytniki, aby promować czytelnictwo wśród osób niewidomych oraz słabowidzących.

– Biblioteka stara się likwidować bariery dotykające osób niepełnosprawnych, w szczególności w zakresie dostępu do dóbr kultury oraz promocji czytelnictwa wśród osób niewidomych i słabowidzących. Od  21 listopada dajemy naszym czytelnikom, możliwość wypożyczenia czytaków i czytników. Mamy również dostępne audiobooki i ebooki w formie cyfrowej z możliwością wgrania na wypożyczane urządzenie. Lista dostępna będzie na miejscu w wypożyczalni biblioteki głównej, jak również na stronie internetowej biblioteki – informuje biblioteka.

 

Głównym celem projektu jest pogłębienie integracji społecznej osób ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami, ze środowiskiem lokalnym. Dzięki temu będą mogły w pełni korzystać z ofert i usług biblioteki. Wysokość pozyskanego grantu to 73 589,00 zł. Urządzenia będą mogły wypożyczyć na okres nie dłuższy niż 30 dni tylko osoby, które posiadają aktualną Kartę Biblioteczną.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments