Czernicka podstawówka trzecia na Mazowszu w Regionalnym Turnieju Ligi Robotów

W niedzielę, 26 listopada reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych wzięła udział w Regionalnym Turnieju Ligi Robotów.

 

– Zespół składający się z uczniów klasy VIII zaimponował swoimi umiejętnościami w dziedzinie robotyki, dowodząc, że przyszłość technologii ma swoje korzenie w szkolnych ławach. Patryk Królikowski, Oliwier Olszak, Kacper Śliwka i Kacper Danelski zaprezentowali nie tylko techniczną sprawność, ale również wykazali się kreatywnością i innowacyjnością w projektowaniu i programowaniu swojego robota – relacjonuje szkoła.

Uczniowie pracowali wspólnie z opiekunkami: Justyną Kołcon – Rogowską i Lidią Strusinską, dzieląc się pomysłami, rozwiązując problemy i opracowując strategię w trakcie krótkich, lecz intensywnych przygotowań do turnieju.

Drużyny podczas turnieju była oceniana w 3 kategoriach:

  • Zadanie praktyczne: Zespół przedstawił zaprojektowanego i zaprogramowanego robota, który w czasie 180 sekund musiał poradzić sobie z przenoszeniem przeszkód na macie turniejowej.
  • Programowanie: W ciągu 5 minut uczniowie wykonali 4 wylosowane zadania
  • Wyścig: Uczniowie musieli wyróżnić się kreatywnym podejściem do wyzwania. Polegało ono na zbudowaniu pojazdu napędzanego jedynie gumką, który miał pokonać trasę 8m.

– Po zaciętej rywalizacji drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych zajęła III miejsce w Klasyfikacji Generalnej w województwie mazowieckim – dodaje placówka.

W poszczególnych konkurencjach zespół uzyskał:

  • III miejsce – Zadanie Praktyczne,
  • II miejsce – Programowanie,
  • I miejsce – Wyścig.

– Udział w Regionalnym Turnieju Ligi Robotów dostarczył uczniom niezapomnianych doświadczeń. Drużyna dziękuje dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i absolwentom za wszelkie formy wsparcia podczas przygotowań. Dziękujemy również Wojciechowi Brzezińskiemu, Wójtowi Gminy Czernice Borowe za zapewnienie transportu – przekazuje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments