Ciechanów. Zamontowano pięć automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

W pięciu miejscach Ciechanowa zamontowano urządzenia do defibrylacji, których w przypadku konieczności ratowania życia użyć może każda osoba. Defibrylatory AED są dostępne na placu Jana Pawła II, przy Hali Targowej „Bloki”, przy hali sportowej przy ul. 17 Stycznia, na kąpielisku „Krubin” oraz przy miejskim stadionie. Ich użycie nie wymaga przeszkolenia.

 

Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (Automated External Defibrillator), może zostać użyty w nagłych przypadkach, kiedy konieczne jest ratowanie życia ludzkiego z powodu nieprawidłowej akcji serca. W Ciechanowie zamontowano właśnie 5 takich nowoczesnych urządzeń. Są dostępne w miejscach publicznych, w których przemieszcza się duża liczba mieszkańców.

Defibrylacja to medyczny zabieg polegający na zastosowaniu prądu stałego o określonej energii w celu przywrócenia prawidłowej akcji serca. Urządzenia do jej przeprowadzania, które udostępniono w Ciechanowie są intuicyjne i proste w obsłudze.

 

– Aby użyć defibrylatora wystarczy zdjąć go ze ściany lub stojaka i postępować zgodnie z instrukcjami. Komendy głosowe dostosowane automatycznie do natężenia hałasu w otoczeniu oraz duża, graficzna instrukcja przeprowadzają użytkownika krok po kroku przez cały proces uruchamiania AED, naklejania elektrod na klatkę piersiową oraz dalsze czynności – informuje UM Ciechanów.

Technologia wykorzystana w urządzeniu umożliwia automatyczną analizę rytmu serca, dokonaną po przyłączeniu do ciała elektrod i szybką, samodzielną reakcję sprzętu. Dzięki temu osoby bez kwalifikacji medycznych mogą przeprowadzić w bezpieczny sposób akcję ratunkową w oczekiwaniu na przyjazd służb medycznych.

Zakup urządzeń sfinansował ratusz oraz cztery miejskie spółki: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Towarzystwo Budownictwa Społecznego i Zakład Wodociągów i Kanaliacji. To kolejne działanie miejskich spółek związane z obszarem społecznej odpowiedzialności biznesu, ukierunkowane na wspieranie mieszkańców miasta.

Defibrylatory AED są dostępne w następujących lokalizacjach: przed ratuszem na placu Jana Pawła II, przy Hali Targowej „Bloki”, przy hali sportowej MOSiR przy ul. 17 Stycznia, przy stadionie na ul. 3 Maja oraz na terenie kąpieliska „Krubin”.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ukasz Hrostowski
Ukasz Hrostowski
1 rok temu

My zdecydowaliśmy się na montaż domków dla owadów. W mojej ocenie to zdecydowanie lepsza inwestycja.

nie
nie
1 rok temu

CiechanówInaczej : „Dwa drewniane domki dla owadów pojawiły się w parku Konopnickiej w Ciechanowie. Jak informuje ratusz ich zadaniem jest wabienie pożytecznych owadów i zapewnienie im przetrwania w czasie chłodów oraz miejsca do wylęgu.

Tego typu konstrukcje coraz częściach można spotkać w przestrzeniach miejskich. W Ciechanowie pierwsze dwa domki zamontowano właśnie w parku Konopnickiej. Domki posiadają nawiercone w drewnie otwory, daszki oraz betonowe podstawy. Z kolei pomiędzy pieńkami znajdują się gałązki trzciny.”

Ukasz Hrostowski
Ukasz Hrostowski
1 rok temu
Reply to  nie

ech ten Krzysiek to wszystko od nas ściągnie.

nie
nie
1 rok temu

Tak jak kaczkomaty, tak i domki dla owadów powstają w całym kraju. Inwestycje za grosze. Więc wasz ryk, płacz czy czysta złośliwość, to zapewne wartość ma taką, tak jak ten jeden krytykant, co się w szczerym polu pobudował i teraz robi personalne ataki, bo się asfsaltu jeszcze chce. A może nawet to Ty ?

Józef
Józef
1 rok temu

Bo karma dla kaczek pomaga przy zawale serca. Tylko trzeba mieć przy sobie złotówkę, bo kaczkomat nie wydaje reszty