Chorzele. Żwir na drogach – lepiej mniej, a lepszej jakości – twierdzi radny

Radny Ryszard Józef Kosiorek w czasie ostatniej sesji zwrócił uwagę na jakość żwiru wysypywanego na drogi w gminie Chorzele. Według niego sypanie tego typu kruszywa mija się z celem.

 

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Chorzele, która odbyła się w piątek, 28 kwietnia radny Ryszard Józef Kosiorek zwrócił uwagę na żwirowanie dróg. Według niego używane kruszywo nie jest odpowiednie. Chciałby, aby jakość żwiru została poprawiona.

– Ten piaseczek to się rozjeżdża, wiec czasami jest to bezcelowe sypanie. Chciałbym, aby poprawiona została jakość żwiru wysypywanego na nasze drogi. Może w specyfikacji przed przetargiem ująć, aby grubość tego kruszywa była większa niż jest – mówił radny.- Lepiej byłoby troszkę mniej, a lepszej jakości – dodał.

Głos w sprawie zabrała Beata Szczepankowska, burmistrz miasta i gminy Chorzele.

– Zwrócę na to uwagę. Jesteśmy teraz w trakcie przygotowywania, a to jest słuszna uwaga – odpowiedziała radnemu.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Drogowiec
Drogowiec
20 dni temu

A w przasnyszu żaden radny na to nie wpadnie

Drogowcy
Drogowcy
20 dni temu
Reply to  Drogowiec

Miasto Przasnysz zasypuje drogi tłuczniem , gmina Przasnysz żwirem . Tłuczeń jest ponad 2 krotnie droższym materiałem. Jednak nawet żwir drogowy który trafia na drogi gminy Przasnysz jest rewelacyjny (SIANY ZWIR) . To co wozi się na drogi w Gminie Chorzele to piach z dziury . Czasem gdzie nie gdzie trafi się kamień. Ten towar nie ma nic wspólnego ze żwirem. Ktoś bierze pieniądze za dobry towar a wozi pytel .

Magda
Magda
19 dni temu

Droga Zaręby na podrzecze to dopiero tragedia. Zrobiliście piękną kładkę na rzece ale nie ma jak tam dojechać bo takie dziury że nie ma jak ich ominąć.
Zainteresujcie się tym.

Jurek
Jurek
19 dni temu
Reply to  Magda

a trasa Krukowo-Zaręby-Chorzele? z wyszarpanym poboczem, gdzie jak zahaczysz to rozerwana opona lub kaplica (bo musisz zjechać zap.. mleczarce).

Malgorzata
Malgorzata
19 dni temu
Reply to  Jurek

Starosta blokuje budowę tej drogi.

Jurek
Jurek
19 dni temu

żwir? sypki? u nas na dziury zasypali właśnie żwirem, po kilku dniach z każdej został 'wyjechany’ znaczy wyrzucony z dziury i wala się po okolicy… trzeba ew dac kruszywo z betonem niech trzyma.

Zbyszek
Zbyszek
10 dni temu

Bardzo dobra uwaga panie Ryszardzie