Chorzele z umową na przebudowę drogi Raszujka – Olszewka. Do gminy trafi ponad 1,6 mln złotych

21 maja, w Chorzelach, burmistrz Beata Szczepankowska oraz skarbnik Katarzyna Brzezicka podpisały z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem i wicemarszałkiem Wiesławem Raboszukiem umowy na ponad 1,6 mln zł.

 

Jest to dotacja na budowę  drogi relacji Raszujka  – Olszewka. Gminną kasę zasili również ponad 40 tys. zł na inwentaryzację indywidualnych źródeł ciepła. Przy podpisaniu umowy obecni również byli: radny wojewódzki Konrad Wojnarowski oraz pierwszy starosta, a obecnie radny powiatowy, Zenon Szczepankowski.

 

Droga o długości około 2,2 km łączy gminę Chorzele i gminę Jednorożec. Odcinek, który będzie przebudowywany rozpoczyna się na granicy obu gmin, a kończy w miejscowości Raszujka, na skrzyżowaniu z drogą powiatową.

Droga na całej długości będzie posiadała wzmocnioną podbudowę i nową nawierzchnię o szerokości 5 metrów oraz obustronne pobocza o szerokości 75 centymetrów.  Zostanie wykonana również konieczna korekta przebiegu jezdni. Wyprofilowane zostaną łuki poziome i pionowe oraz przebudowane zjazdy. Przebudowane zostanie też skrzyżowanie w miejscowości Raszujka. W ramach inwestycji zostanie jednocześnie wykonana bieżąca konserwacja rowów odwadniających. Wody deszczowe oraz roztopowe będą odprowadzane z nowej jezdni za pomocą wyprofilowanych spadków do bezodpływowych rowów. W ramach inwestycji zostaną zabezpieczone urządzenia telekomunikacyjne.

– Z punktu widzenia rozwoju gospodarczego oraz poprawy komfortu i bezpieczeństwa naszych mieszkańców to kolejne istotne inwestycje dofinansowane przez samorząd województwa mazowieckiego, na czele którego stoi marszałek Adam Struzik. Gmina Chorzele zdecydowanie odczuwa pozytywny wpływ polityki zrównoważonego rozwoju realizowanej przez pana marszałka, zarząd i sejmik województwa mazowieckiego. Dziękujemy za wspieranie chorzelskiego samorządu i naszych mieszkańców także wcześniej. Bez tych pieniędzy nie udałoby nam się realizować ważnych dla naszej społeczności inwestycji – podsumowała burmistrz Beata Szczepankowska.

 


 

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 rok temu

Dziękujemy Panu Struzikowi i oczywiście Panu Szczepankowskiemu. Brawo!

Konował
Konował
1 rok temu

Można? Można😀 gratuluję powiatowi

Paweł
Paweł
1 rok temu
Reply to  Konował

A niby czego gratulujesz? Gdyby obecne władze powiatu te pieniądze przyznawały to by ich nie było.

Konował
Konował
1 rok temu

A miasto drogę dla ciągników będzie robić. Bomba po prostu. Zabrać prawa miejskie. Na wsi to i życie tańsze i ciągniki jeżdżą. I burmistrza nie ma.

Zygmunt
Zygmunt
1 rok temu
Reply to  Konował

Szkoda Ci, tylko PiS robi swoim remonty dróg dojazdowych do prywatnych posesji, a miasto ma na utrzymaniu drogi gminne. Faktycznie w Ostrołęce albo Przasnyszu nie powinno być burmistrza tylko wójt bo i tu i tu jest największa wieś w okolicy.

Wiola
Wiola
1 rok temu

A co powiat ma do dotacji w Chorzelach