Chorzele. Wylegitymował się „Świadectwem Tożsamości Człowieka”. Gdy okazało się, że jest poszukiwany – zamknął się w aucie

Wczoraj (31 marca) w Chorzelach policjanci przeprowadzili kontrolę drogową w związku z popełnionymi wykroczeniami przez kierującego. W trakcie interwencji okazało się, że 37-letni mieszkaniec Sosnowca był poszukiwany od kilku miesięcy.

 

– Do zatrzymania 37-latka, doszło wczoraj, tuż po godzinie 10.00 na ul. Witosa w Chorzelach. Patrolujący rejon miasta policjanci, zauważyli jadący w ich kierunku pojazd marki Volkswagen Transporter, którego kierujący prowadząc korzystał z telefonu komórkowego. Nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo pojazd miał uszkodzone oświetlenie – informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak.

Z uwagi na popełnione wykroczenia, policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej.

– Kierujący volkswagenem, pomimo takiego obowiązku, nie chciał podać swoich danych personalnych umożliwiających jego identyfikację. Na wyraźne polecenia policjantów, nie okazywał również dokumentu potwierdzającego jego tożsamość. Okazał jedynie dokument zatytułowany Świadectwo Tożsamości Człowieka – dodaje.

 

Po sprawdzeniu danych znajdujących się na okazanym dokumencie policjanci ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Sosnowcu oraz Prokuraturę Rejonową w Sosnowcu, w celu ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy.

– Mężczyzna, który cały czas był w samochodzie nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia do opuszczenia pojazdu, a przy tym zaryglował drzwi od środka. Policjanci zmuszeni byli użyć pałki służbowej do zbicia szyby, a następnie siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających wobec mężczyzny. 37-latek został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu. Następnie trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności – czytamy.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zve
Zve
1 rok temu

A Taki kozak byl na filmie 😅

Basia
Basia
1 rok temu

Co się dzieje w tych Chorzelach kilkanaście zdarzeń dziennie

Dorian
Dorian
1 rok temu

A wiadomo czy nadal tam przebywa i jaki zakład karny czy areszt oraz za co poszukiwany?

Łukasz
Łukasz
1 rok temu
Reply to  Dorian

chyba już go puścili skoro jest nagranie

Wieśniak
Wieśniak
1 rok temu

T4 to już swoje przelatala

Prawnik
Prawnik
1 rok temu

O ile dokument jest prawdziwy i ktoś go posiada nie maja prawa zatrzymać kogoś takiego bo podlega prawu naturalnemu ani też wchodzić na posesje lub ziemie takiego człowieka bo nie podlega wtedy pod jurysdykcje i prawo polskie lub prawo morskie, tylko pod prawo które zapewnia ONZ i deklaracja praw człowieka z roku 1948 bodajże z 12 grudnia, nie jest wtedy on własnościa państwa tylko wolnym człowiekiem który sam o sobie stanowi i takie dokumenty składa się w kancelari prezydenta, premiera i sejmu oraz w common law court w Londynie, oni też wydają te świadectwo tożsamości człowieka. To tak jak np… Czytaj więcej »