Chorzele. Podpisano umowę z wykonawcą na budowę drogi w Bindudze i Krukowie

23 września, burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska podpisała umowę z wykonawcą, Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego na „Rozbudowę drogi gminnej w Bindudze i Krukowie w gminie Chorzele „. W podpisaniu umowy uczestniczyła Agnieszka Opalach – dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Gminy Chorzele.

 

Na budowę drogi gmina Chorzele pozyskała ponad 1 mln 140 tys. zł. z budżetu państwa.

– Rozbudowa drogi zapewni bezpieczne i wygodne połączenie, a także usprawni lokalny ruch w miejscowościach Binduga i Krukowo. Będzie też szybszy i lepszy dojazd do prywatnych posesji, gospodarstw czy pastwisk – informuje Urząd Miasta i Gminy Chorzele.

 

Nawierzchnia jezdni zostanie wykonana z betonu asfaltowego o szerokości 5 metrów na całej długości drogi. Pobocza zostaną utwardzone z każdej strony na całej długości drogi. Zostaną przebudowane istniejące skrzyżowania z drogami gminnymi oraz z drogą powiatową i dostosowane szerokości poboczy do istniejących poboczy drogi powiatowej.  Zostanie wykonane odwodnienie powierzchniowe do istniejących przydrożnych rowów oraz odmulenie i oczyszczenie odcinków rowów odwadniających. W obszarze pasa drogowego zostaną wybudowane,  rozbudowane lub przebudowane liczne zjazdy do posesji. Ponadto zostanie wykonane oznakowanie poziome i pionowe drogi oraz przepusty – informuje burmistrz Beata Szczepankowska.

Termin zakończenia realizacji to koniec sierpnia 2022 roku.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kolo
kolo
2 lat temu

To Pani dyrektor Chudecka pracuje na rzecz Chorzel, nie wiedziałam.