Burmistrz Łukasz Chrostowski podsumował swoje działania w lutym 2020r.

Sprawozdanie z działalności burmistrza Przasnysza za luty 2020.

1. Burmistrz Przasnysza objął honorowym patronatem:
– spotkanie karnawałowo-ostatkowe dla osób niedowidzących, które odbyło się 21 lutego 2020 r. w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu,
– Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu 2020, który odbędzie się 20 maja 2020 r. w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu.

2. W związku z planowanym przez WFOŚiGW naborem wniosków ogłoszony został nabór wniosków dla mieszkańców na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Termin składania wniosków upływa 31.03.2020 r.

3. Trwają roboty budowlane związane z budową oświetlenia ulicznego w Przasnyszu w ulicach Kossaka, Matejki, Chełmońskiego.

4. Ogłosiliśmy przetarg na ,,Zakup, dostawa pomocy dydaktycznych, materiałów biurowych, sprzętu komputerowego i multimediów dla potrzeb Szkół Podstawowych Nr 1, 2, 3 w Przasnyszu”.

5. Zakończyliśmy roboty budowlane związane z ,,Budową ulicy Wrzosowej’’ w Przasnyszu.

6. Miasto Przasnysz nawiązało współpracę z Ewą Nowak, która jest certyfikowanym trenerem szkolenia psów. Miasto Przasnysz informuje, że osoby, które przyjęły już bezpańskie psy z terenu Miasta Przasnysz, mogą skorzystać z fachowego szkolenia adoptowanych psów w zakresie psa towarzyszącego. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt poprzez e-mail: umprzas@przasnysz.um.gov.pl lub Sekretariat telefonicznie: 29-756-49-00. Szkolenie ma charakter bezpłatny.

7. Uczestniczyłem w promocji komiksu historycznego pt. „Mateczki”- wydanego przez Muzeum Historyczne w Przasnyszu.

8. Burmistrz Przasnysza zaleca ograniczenie, a nawet całkowitą eliminację używania we wszystkich instytucjach miejskich jednorazowych opakowań, naczyń i sztućców z plastiku. Miasto Przasnysz idąc za Wałbrzychem, jako drugie w Polsce chce wprowadzić taką formę zaangażowania w działania mające na celu ograniczenie korzystania z produktów plastikowych. Informacja kierowana jest także do przedsiębiorców, którzy mogą przystąpić do akcji, składając stosowną deklarację. Przedsiębiorcom, którzy zadeklarują włączenie do akcji, Bur-mistrz wręczy stosowne certyfikaty.

9. Na zaproszenie posła RP Arkadiusza Iwaniaka wspólnie z uczniami SP3 (klas, które zostały przeniesione w ubiegłym roku do szkoły z innych placówek) odwiedziliśmy Sejm RP, Muzeum Sportu i Turystyki, Pałac Kultury i Nauki, oraz dowiadywali się jak wygląda praca posła, a także po-znali historię olimpijki Luizy Złotkowskiej. Poseł Arkadiusz Iwaniak przygotował przasnyskiej młodzieży niezapomnianą wizytę, dzięki której poznali wiele osób, które znają tylko z telewizji. Projekt „Akademia Młodego Samorządowca”, to unikatowy w skali kraju program burmistrza Przasnysza, gdzie młodzież szkolna poznaje funkcjonowanie różnych instytucji miejskich, powiatowych i państwowych.

10. W Urzędzie Miasta Przasnysz powstał punkt konsultacyjny odnośnie zasad segregacji odpadów komunalnych. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości odnośnie zasad segregacji odpadów komunalnych odpowiedzi można uzyskać pod numerem tel. (29) 756 49 16 lub w pok. nr 46 A (II piętro).

11. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Lokalna Grupa Działania „Północne Mazowsze” oraz Burmistrz Miasta Przasnysz w ramach działania Mazowieckie Dobre Praktyki i Tradycje Kulinarne zorganizowali dla mieszkańców Przasnysza szkolenie pt. Mazowieckie Dobre Praktyki Pszczelarskie, które odbyło się4 lutego br. Szkolenie dotyczyło roli pszczół w środowisku, pożytków płynących z gospodarki pasiecznej. Posiadało charakter informacyjny i przeznaczone było dla „zjadaczy miodu”.

12. Miasto Przasnysz rozpoczęło badanie ankietowe dotyczące oceny stanu i warunków rozwoju przedsiębiorczości w Przasnyszu. Ankietę można wypełnić na stronie Urzędu Miasta Przasnysz. Badanie jest elementem realizowanego przez miasto projektu w ramach programu „Rozwój lokalny” ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 – 2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

13. Na sali konferencyjnej Urzędu Miasta Przasnysz jak co miesiąc dostępny był Punkt konsultacyjny ds. przyłączy gazowych.

14. Udzieliłem dwunastego ślubu cywilnego w swojej „burmistrzowskiej” karierze.

15. Radny Miejski Sławomir Czaplicki podczas tegorocznego finału WOŚP wylicytował „Dzień w fotelu burmistrza Przasnysza”, by móc poczuć się jak włodarz miejski. Sławomir Czaplicki odwiedził najważniejsze wydziały UM, a także Muzeum Historyczne w Przasnyszu oraz SP3.

16. Informuję, iż na mocy Uchwały Nr XVIII/114/2007 Rady Miejskiej w Przasnyszu z dnia 29 listopada 2007r. w sprawie opłaty od posiadania psów, stworzyliśmy plakat informujący o opłacie od posiadania psów w wysokości 20,00 zł od jednego psa posiadanego przez osobę fizyczną.

17. 25 lutego podczas sesji Rady Miejskiej, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Przasnysz odsłonięta została tablica poświęcona pamięci Alfreda Henryka Borkowskiego.

18. Uczestniczyłem w pierwszym spotkaniu Zespołu Wokalnego Seniorów, które odbył się 27 lutego. Zapraszam wszystkich seniorów z Przasnysza, którzy chcą zasilić Zespół działający przy MDK w Przasnyszu. Próby i spotkania zaplanowano w każdy czwartek o godz.17:30 w Klubie Otwartego Umysłu przy MDK. Wstęp wolny. Zajęcia prowadzi Marcin Chojnacki.

19. Odbyłem dziesiątki spotkań z naszymi mieszkańcami w różnych sprawach indywidualnych.

20. Miasto Przasnysz zachęca mieszkańców Przasnysza do rozliczenia Pit-u w Przasnyszu, gdyż wtedy Państwa podatek zasili budżet Miasta Przasnysz i wesprze kolejne inwestycje. Więcej informacji na plakacie promującym akcję.

21. Po raz kolejny gościliśmy podczas całodniowych wizyt ekspertów Związku Miast Polskich, którzy pracują z nami merytorycznie przy stworzeniu diagnozy do programu „Rozwój Lokalny”.

22. Wychodząc naprzeciw prośbom i oczekiwaniom informujemy, ze od 1 stycznia 2020 roku istnieje możliwość dokonywania płatności za posiłki na konta bankowe miejskich placówek oświatowych.

23. Miasto Przasnysz zaprosiło mieszkańców na spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu. Obecni na nim policjanci, w ramach inauguracji cyklu „Żyj bezpiecznie – działaj bezpiecznie” uświadamiali przybyłych słuchaczy na tematy związane z bezpiecznym użytkowaniem komputera oraz Internetu. W dyskusji z mieszkańcami szczególny nacisk położono na płynące z cyberprzestępczości zagrożenia, na jakie jesteśmy wszyscy narażeni jako korzystający na co dzień z sieci.

24. Uczestniczyłem w otwarciu w damskiej sekcji DART, która po raz pierwszy odbyła się 19 lutego w Zajeździe Staropolskim.

25. Zorganizowałem spotkanie w sprawie lokalizacji nowych kamer wizyjnych, które pojawią się na terenie miasta i zostaną włączone do Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta Przasnysz.

26. Zakończyliśmy cykl spotkań z potrzebującymi wsparcia poprzez przekazanie 1% podatku na leczenie bądź rehabilitację.

27. Spotkałem się i pogratulowałem Grzegorzowi Magnuszewskiemu objęcia funkcji dyrektora szpitala im. dr Wojciecha Oczko w Przasnyszu.

28. Spotkałem się z zarządcami osiedli domów jednorodzinnych by omówić sytuację na temat odbioru odpadów komunalnych.

29. Promowałem Miasto Przasnysz w Radiu Rekord i Radio 7.

30. Wspólnie z Karolem Zyra – przedstawicielem UMKS WARRIOR MMA TEAM ustaliłem warunki współpracy Miasta Przasnysz przy organizacji VIII Gali Sportów Walki Sparta, która odbędzie się 28 marca 2020 roku w Przasnyszu.

31. Odbyliśmy konsultacje z pracownikami Przedszkola Nr 1 w kontekście zadań proekologicznych dla przedszkolaków.

32. Uczestniczyłem w XXXIX Mazowieckich Przeglądach Zespołów Zapustnych, które odbyły się 23 lutego w Czernicach Borowych.

33. Odbyłem spotkanie z przedstawicielami OSP i ZHP w Przasnyszu.

34. Uczestniczyłem w wizycie studyjnej prezentującej zalety dróg betonowych.

35. Uczestniczyłem w otwarciu XV Edycji Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych.

Łukasz Chrostowski

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
4 lat temu

Szkoda, że Pan burmistrz nie wspomniał, że kolejne niepubliczne przedszkole złożyło pozew do sądu na ponad 2 mln zł ze wadliwie naliczoną dotację.

Guma
Guma
4 lat temu

Co miesiąc coraz mniej tych spektakularnych osiągnięć. Tu się spotkałem, tam zobaczyłem, przypominam i tak co miesiąc. Co tak na prawdę zrobił pan dla tego wspaniałego miasta? Miało się tyle dziać…