Artur Gotz i Marta Fox z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu.

W Międzynarodowym Dniu Teatru, 27 marca, Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła uczniów starszych klas przasnyskich szkół podstawowych na literacko –  muzyczne spotkanie z udziałem Marty Fox, autorki młodzieżowych bestsellerów, oraz Artura Gotza, aktora i wokalisty, który jest bohaterem  jednej z jej powieści pt. „Idol”.

Podczas spotkania zaprezentowana została książka przeznaczona dla młodych czytelników. Dotyczy ona problemów z jakimi zderzają się młodzi ludzie: brakiem akceptacji, miłości, chęcią bliskości i nieumiejętnością budowania prawdziwych i trwałych relacji. Pisarka czytała najciekawsze fragmenty, które przeplatane były piosenkami w wykonaniu Artura Gotza z płyty m.in. ”Mężczyzna prawie idealny” ,”Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów.” Był czas na pytania – ci, którzy je zadali otrzymali  drobne upominki. Młodzież miała okazję zakupić książki pisarki oraz płyty wokalisty, a także zdobyć pamiątkowy autograf. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

Marta Fox – poetka – jej poezja była tłumaczona na jęz. ang. ,niemiecki, portugalski, francuski, hiszpański ,eseistka, powieściopisarka, autorka młodzieżowych bestsellerów., które znajdują się  na pierwszym miejscu w rankingach czytelniczych. Wydała ponad 40 książek m.in.”Zołzunie”,”Sekret -nik”,”Zakochaj się mamo”, ”Iza buntowniczka”, ””Do rana daleko”, ”Po nitkach babiego lata”, ”Paulina. doc”, ”Magda. doc”. Laureatka wielu nagród i wyróżnień: Jej powieści zostały uhonorowane przez polską sekcję IBBY(International Board on Books for Young People)Międzynarodowa Izba d/s. książek dla Młodych. Złoty telefon –honorowe odznaczenie ”niebieskiej linii ”Ogólnopolskiego pogotowia do walki  z przemocą w rodzinie  za książkę ”Coraz mniej milczenia”

Artur Gotz – Występuje na scenie od 11 roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie gdzie wystąpił w 3 premierach.  Absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie filia we Wrocławiu. Po studiach związany z teatrami Warszawy. Jako wokalista debiutował w Piwnicy pod Baranami. Zagrał ponad 450 recitali solowych w całej Polsce, ma na swoim koncie kilkanaście ról filmowych. Od wieli lat prowadzi warsztaty  teatralne dla młodzieży i studentów oraz warsztaty emisji głosu mówionego dla nauczycieli.

Źródło MBP Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments