Amunicja, granat i materiały wybuchowe w przydomowej ziemiance. 41-latek aresztowany

41-letni mężczyzna w przydomowej ziemiance przechowywał amunicję, granat wojskowy i materiały łatwopalne. Został aresztowany.

 

Podczas interwencji na jednej z prywatnych posesji w gminie Wiśniewo, dzielnicowi natrafili na przechowywaną przez 41-letniego mieszkańca amunicję i granat wojskowy oraz materiały łatwopalne. Przedmioty te ukryte były w przydomowej ziemiance.

– Policjanci odnaleźli amunicję wojskową, granat, zapalnik oraz kilka lnianych woreczków z zawartością łatwopalnej, sypkiej substancji. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, przedmioty te mogą pochodzić z jednostki wojskowej, w której zatrzymany 41-latek odbywał zasadniczą służbę wojskową. Odnalezione materiały zabezpieczyli policyjni pirotechnicy z Komendy Stołecznej Policji – informuje Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

 

Mieszkaniec gminy Wiśniewo został osadzony w policyjnym areszcie. Za nielegalne posiadanie amunicji i materiałów wybuchowych, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji pod nadzorem prokuratury.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
2 miesięcy temu

a Wy co macie do samoobrony jak gieroje przyjdą? noże kuchenne? gaz pieprzowy?