Akcja „Kup Pan szczotkę” w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej

Działania wolontariackie w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej wpisały się już w tradycję szkoły i  uczniowie bardzo chętnie biorą w nich udział. Placówka  współpracuje z Fundacją „Redemptoris Missio”, tym razem pod hasłem „Kup Pan szczotkę”.

 

Przez ostatnie tygodnie nauki stacjonarnej uczniowie zbierali szczoteczki oraz pasty do zębów dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.

– W Afryce możliwość codziennego szczotkowania zębów pozostaje nadal luksusem, a dostęp do gabinetów stomatologicznych jest praktycznie niemożliwy. To wielka radość dla tych dzieci, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem. Koordynatorem szkolnej akcji była Elżbieta Krajewska, która zebrała pokaźne kosze ze wszystkich oddziałów klasowych oraz od przedszkolaków i wysłała do Fundacji w Poznaniu – informuje szkoła.

Fundacja dostarczy szczoteczki i pasty drogą morską. Część z nich zabiorą wolontariusze: stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki wyjeżdżający do pracy na misjach.

 


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments