2. ORel Przasnysz po raz kolejny bezkonkurencyjny

W dniach 13 – 17 września na hali sportowej OSiR w Węgorzewie rozegrane zostały Mistrzostwa 16. DZ w Piłce Siatkowej.

 

W zawodach udział wzięło 12 Jednostek Wojskowych z 3. Grupy Współzawodnictwa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Przasnyscy żołnierze przeszli jak burza przez I i II fazę rozgrywek nie tracąc nawet seta. W meczu półfinałowym spotkali się z drużyną 14. pułku przeciwpancernego z Suwałk.

– Pomimo przytłaczającego dopingu kibiców drużyny przeciwnej, nasza drużyna dość gładko wygrała. W wielkim finale oprócz żołnierzy 2. ORel zameldowała się drużyna 15. Brygady Zmechanizowanej z Giżycka. Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn. W jego końcówce więcej zimnej krwi zachowali przasnyscy żołnierze i wygrali 25 : 21. Natomiast w drugim secie przy stanie 20 : 12 dla 2. ORel niespodziewanie drużyna z Giżycka zaczęła odrabiać straty i doprowadziła do wyrównania 25 : 25. Znakomite umiejętności siatkarskie oraz wspaniała atmosfera w drużynie 2. ORel pozwoliła wznieść się na wyżyny siatkarskiego rzemiosła. Po fascynującej zaciętej końcówce 2 seta to przasnyscy żołnierze mogli cieszyć się z upragnionych złotych medali – informuje Ośrodek.

 

Na zakończeniu zawodów najlepsze drużyny zostały nagrodzone pucharami i medalami. Najlepszym Libero mistrzostw uznany został zawodnik 2. ORel szer. Miłosz Jankowski.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments