19-latek pędził ponad 100 km/h ulicami Przasnysza.

Wczoraj, 22 września 2019 roku, patrol ruchu drogowego na ul. Baranowskiej w Przasnyszu zatrzymał do kontroli kierującego peugeotem, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 104 km/h.

Ulica Baranowska jest jedną z dłuższych ulic Przasnysza,  co powoduje, że kierowcy na tym odcinku bardzo często przekraczają dozwoloną prędkość.

Prędkość jaką wskazał miernik 19-letniemu kierującemu peugeotem to 104 km/h w terenie zabudowanym ( przy obowiązujących 50 km/h). Za popełnione wykroczenie, 19-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych, 10 punktami karnymi, a swoje pierwsze prawo jazdy stracił na 3 miesiące.

Pamiętajmy o tym, że zgodnie z obowiązującym prawem, policjanci zatrzymają kierującym uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zbudowanym. Jeśli kierowca mimo tego dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Natomiast kolejna już trzecia „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i obowiązkiem ponownego zdawania egzaminu.

Nadmierna prędkość to nadal główna przyczyna wypadków do jakich dochodzi na naszych drogach w tym tych najtragiczniejszych w skutkach.


Źródło KPP Przasnysz
Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
Konrad
3 lat temu

Na Żwirki i Wigury ustawcie się czasami

Irena
Irena
3 lat temu
Reply to  Konrad

No i Aleja Wojska Polskiego , horror.

martyna
martyna
3 lat temu

kierowcy klikajcie w Yanosika jak gdzieś stoją

Ryszard
Ryszard
3 lat temu

Naleźy częściej kontrolować ul.Wojska Polskiego w czasie powrotu wojskowych z pracy.

Mariusz
Mariusz
3 lat temu
Reply to  Ryszard

Ty sam się skontroluj .Mądralo

Tata
Tata
3 lat temu
Reply to  Ryszard

Ormowcu p…ny