100-lecie kościoła parafialnego w Olszewce. Uroczystość już w najbliższą niedzielę

W najbliższą niedzielę w Olszewce odbędą się uroczystości związane z obchodami 100-lecia istnienia kościoła parafialnego. Wydarzenie rozpocznie Msza Święta, której przewodniczył będzie biskup Janusz Stepnowski.

 

W drewnianym kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Olszewce w najbliższą niedzielę, 31 lipca odbędzie się uroczysta Msza Święta z okazji obchodzonego tego dnia 100-lecia istnienia kościoła. Potem na mieszkańców i gości czekał będzie festyn z zabawami dla dzieci.

Zbudowany przez mieszkańców drewniany kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego, został pobłogosławiony 31.07.1922 r. przez abpa A. J. Nowowiejskiego. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona 31.07.2022 o godz.12:00. Eucharystii będzie przewodniczył bp Janusz Stepnowski.

 

W związku z wydarzeniem będzie obowiązywała czasowa zmiana organizacji ruchu. – By dojechać do Olszewki od strony Parciak (Baranowo, Brodowe Łąki) należy kierować się na Krukowo, Zaręby, Poścień, Pruskołękę, Raszujkę do Olszewki – informuje parafia.

 

Program wydarzenia:

12.00 – uroczysta Msza Święta

13.20 – poświęcenie jubileuszowego krzyża

13.30 – otwarcie plenerowej wystawy zdjęć z Olszewki

14.00 – festyn na placu szkolnym

18.00 – zakończenie.

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Erodisco
Erodisco
17 dni temu

i rajd bedzie przebiegał takze atrakcji co nie miara