Zaatakował 61-letnią kobietę i próbował ukraść jej auto.

37-letni mężczyzna próbował wyrwać kobiecie klucze i odjechać jej samochodem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce 29 stycznia około godz. 8:00 na parkingu jednego z marketów na terenie Makowa Mazowieckiego. Młody mężczyzna podbiegł do kobiety, która wyszła ze sklepu i wsiadała do swojego auta. Złapał ją za rękę i krzyknął „dawaj klucze”. 61 – letnia kobieta nie wystraszyła się napastnika i nie oddała mu kluczy. Wtedy on zaczął ją szarpać i przewrócił na ziemię. Kiedy kobieta zaczęła krzyczeć i bronić się napastnik przestraszył się i uciekł. O całym zajściu szybko powiadomiła policję.

Dyżurny natychmiast na miejsce skierował patrol policji. Po kilkudziesięciu minutach podejrzany mężczyzna był już w rękach policji. Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Okazał się nim 37 – letni mieszkaniec powiatu brodnickiego. Mężczyzna w rozmowie z policjantami powiedział, że chciał zabrać auto, by pojechać nim do domu i tam je porzucić. Badanie trzeźwości zatrzymanego wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Źródło KPP Maków Maz.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments