Z ostatniej chwili! IV etap odmrażania gospodarki. Koniec z maseczkami. Kiedy je zdejmiemy i na jakich warunkach?

Przed chwilą zakończyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawickiego z udziałem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Wiadomością najważniejszą dla wszystkich jest informacja, że nakaz zasłaniania nosa i ust na otwartej przestrzeni odchodzi do przeszłości na terenie całej Polski.

 

W kwestii maseczek retoryka zmieniała się jak w kalejdoskopie. Początkowo minister zdrowia Łukasz Szumowski twierdził, że nie pomagają i nie wie dalszego ludzie je noszą. Potem zdanie zmienił, dlatego otrzymaliśmy bezwzględny nakaz ich noszenia wraz z zapowiedzią, że nie pozbędziemy się ich do czasu wynalezienia  szczepionki. Teraz nadeszła kolejna zamiana, bowiem premier podczas dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział, że obowiązek ich noszenia zostanie zniesiony 30 maja.

 

Zasada ta obowiązuje na przestrzeniach otwartych, ale również niektórych zamkniętych, przy możliwości zachowania dystansu społecznego – np. w restauracji.

Od soboty zdjęte zostaną ograniczenia w handlu i gastronomii oraz w miejscach kultu religijnego. Pozostaje jednak konieczność zachowania dystansu 2 metrów. Zgromadzenia na powietrzu do 150 osób będą dozwolone. 6 czerwca zostaną zdjęte również zdjęte obostrzenia w kinach, teatrach, solariach i obiektach sportowych. Wyjątkiem będą kluby muzyczne i imprezowe. Również od 6 czerwca nastąpi możliwość organizacji wesel do 150 gości.

 

M. Jabłońska


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jadwiga
Jadwiga
7 miesięcy temu

Czy wie ktoś od kiedy przywrócone zostaną porody rodzinne w Przasnyski szpitalu?

ate
ate
7 miesięcy temu
odpowiada  Jadwiga

Trzeba zadzwonić i zapytać w Szpitalu.