Wypadek dwóch aut osobowych pod Przasnyszem.

Jak informuje KP PSP Przasnysz 8 lipca bieżącego roku około godz. 18:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w miejscowości Zawadki na skrzyżowaniu dróg: wojewódzkiej, powiatowej i gminnej na trasie Przasnysz – Ostrołęka.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej, samochód Seat Cordoba znajdował się na środku drogi wojewódzkiej zwrócony w kierunku miejscowości Przasnysz, natomiast BMW stał na drodze gminnej w kierunku miejscowości Góry Karwackie. Wszystkie osoby podróżujące samochodami samodzielnie opuściły uszkodzone pojazdy o własnych siłach (BMW 1 osoba, Seat 3 osoby).

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym (stabilizacja odcinków szyjnych kręgosłupa, ułożenie na noszach typu deska i unieruchomienie podejrzeń złamań-zwichnięć, tlenoterapia 100% tlenem, wsparcie psychiczne). W międzyczasie strażacy odłączyli instalację elektryczną i gazową w uszkodzonych pojazdach.

Po przybyciu na miejsce wypadku 3 karetek pogotowia trzy osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały zabrane do szpitala.

W dalszej kolejności działań strażacy usunęli z jezdni pozostałości powypadkowe i rozlany olej. Podczas prowadzonych działań ratowniczych ruch na drodze wojewódzkiej nr 544 był całkowicie zamknięty. Wyznaczono objazd przez drogę wewnętrzną „Strefy Gospodarczej” w Sierakowie.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ cały przód samochodu Seata Cordoby i cały lewy bok BMW.

Źródło KP PSP Przasnysz

Skomentuj artykuł

avatar