Wigilia dniem wolnym w Urzędzie Miasta w Przasnyszu.

Warto nie zostawiać wizyty w przasnyskim magistracie na ostatnią chwilę przed świętami. Burmistrz Łukasz Chrostowski wydał zarządzenie, w którym 24 grudnia 2020 r., czyli Wigilia została wyznaczona jako dzień wolny od pracy dla wszystkich zatrudnionych w Urzędzie Miasta w Przasnyszu. Pamiętajmy, że urzędowych spraw tego dnia nie załatwimy.

 

– Wyznaczam dzień 24 grudnia 2020 r. (czwartek) dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miasta Przasnysz z tytułu święta przypadającego w sobotę tj. 26 grudnia 2020 r. – czytamy w zarządzeniu.

Chodzi o przepisy Prawa pracy, które stanowią, że pracodawca jest zobowiązany oddać pracownikom dzień wolny za święto wypadające w sobotę. Taka sytuacja będzie miała miejsce 26 grudnia – w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

„Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin” – stanowi Kodeks pracy.

Powyższe potwierdził wyrok Trybunału Konstytucyjnego, w którym podkreślono, że „pracownikom, za święta przypadające w dni rozkładowo wolne od pracy tj. na przykład wolne soboty, także przysługuje dzień wolny i nie jest możliwe nakazanie przez pracodawcę odpracowywania tych świąt”.

 

M. Jabłońska


 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xcx
xcx
1 miesiąc temu

Nie tylko w Urzędzie Miasta.

Radoslaw
Radoslaw
1 miesiąc temu

Tylko rolnik nie ma świąt ani niedzieli

Ja znajoma
Ja znajoma
1 miesiąc temu
odpowiada  Radoslaw

Oj jaki on biedny i zawsze pokrzywdzony

xcx
xcx
1 miesiąc temu
odpowiada  Radoslaw

Trzeba było być urzędnikiem , nie narzekajcie nie macie żle.

Zbyszek
Zbyszek
1 miesiąc temu
odpowiada  Radoslaw

Trzeba było na pis nie głosować