Weekend z biblioteką 25 – 27 września 2015

Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu zaprasza na inaugurację „Strefy podróży małych i dużych”. Pierwsze wydarzenie w ramach Strefy to ”Bibliosfera dla trapera”.

Mamy dla Państwa propozycję 3 ciekawych bezpłatnych wycieczek:

1. 25 września (piątek) godz.16.30 – Piesza wycieczka po Przasnyszu. Poznamy historię Przasnysza, który jeszcze przed II wojną był miastem, w którym obok siebie funkcjonowały różne kultury  i różne wyznania. Poznamy historię miejsc, których już nie ma, udamy się z wizytą do Klasztoru Ojców Pasjonistów, zajrzymy do biblioteki klasztornej, zobaczymy XVIII wieczne ornaty.

2. 26 września (sobota) godz.10.00 – Wycieczka autokarowa na Kurpie: poszukamy odpowiedzi na  odwieczne pytanie czy Przasnysz to jeszcze Mazowsze czy już zaczynają się tu Kurpie? Poznamy historię, tradycje naszych sąsiadów zza miedzy: odwiedzimy Jednorożec, Parciaki, Żelazną, Surowe, Czarnię, Myszyniec, Kadzidło, Lelis, Dąbrówkę i skansen w Nowogrodzie.

3. 27 września (niedziela) 11.00 – Wycieczka rowerowa szlakiem historii: poszukamy miejsc,  w których odcisnęły się ślady wydarzeń historycznych. Nasz szlak prowadzi przez Bartniki, Kuskowo, Szlę, Krępę Starą, Święte Miejsce, Góry Karwackie, Karwacz, Polny Młyn (około 30 km).

Wycieczki poprowadzą przewodnicy: Pan Jan Chmielewski i Pan Wojciech Włodarczyk, którzy bardzo dobrze znają te miejsca , ciekawe fakty i historie, które przekazywane były z pokolenia na pokolenie.

Możecie Państwo wziąć udział w jednej, dwóch, albo trzech wycieczkach. Udział we wszystkich trzech będzie premiowany niespodzianką.

Zapisy do 21.09.2015 w czytelni Biblioteki Miejskiej lub pod nr tel. 29 756 49 50, bądź mailowo: iwona.robakowska@mbpprzasnysz.pl.

Zapraszamy!

plakat-strefa


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments