W Ciechanowie powstają pierwsze podziemne pojemniki na śmieci.

Rozpoczął się montaż pierwszych w Ciechanowie podziemnych pojemników na śmieci. Gotowe będą już w sierpniu. To innowacyjne rozwiązanie, pierwszy raz stosowane przez miasto.

Podziemne śmietniki mają poprawić estetykę przestrzeni publicznej, gdyż dzięki ich zastosowaniu nie będzie konieczne eksponowanie dużych kontenerów. Zalety ukrytych pod ziemią zbiorników o dużej pojemności to także oszczędność powierzchni oraz minimalizacja kosztów odbioru odpadów. Umieszczenie pojemnika pod ziemią zapewnia przechowywanie odpadów w niższej niż na zewnątrz temperaturze, przez co zostaje spowolniony proces gnilny. Pozwala to ograniczyć m. in. nieprzyjemne zapachy.

Kontenery na śmieci pod ziemię! 4-tonowe olbrzymy ze stali są właśnie umieszczane pod powierzchnią ziemi przy hali targowej. Na co dzień ich nie zobaczymy, bo na zewnątrz będą małe i estetyczne kosze. Przy ich opróżnianiu zadziała elektronika, kiedy to po naciśnięciu „czerwonego guzika” wyłonią się na powierzchnię, żeby potem wrócić pod ziemię. Estetyka, oszczędność miejsca i brak uciążliwych zapachów. – pisze prezydent Kosiński.

Źródło UM Ciechanów

Skomentuj artykuł

avatar