Trwa remont Klasztoru Ojców Pasjonistów w Przasnyszu. Zobacz zdjęcia.

Kolejnych 15 zabytków z Mazowsza zostanie zrewitalizowanych dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego. Dodatkowy milion złotych zostanie przyznany na remont kilkunastu cennych obiektów sakralnych w naszym województwie. Wśród nich jest przasnyska perła gotyku.

W naszym mieście dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego otrzymał projekt obejmujący remont więźby dachowej i wymianę pokrycia dachowego na budynku klasztoru od strony wirydarza w Klasztorze Ojców Pasjonistów w Przasnyszu, który otrzymał 100 tys. zł dotacji.

 – Mazowsze to region, który zachwyca nie tylko pięknymi krajobrazami i bogatą tradycją, ale też niezwykłymi zabytkami. Są tu nie tylko zamki i urokliwie dworki, ale też wiele perełek architektury sakralnej. Warto o nie dbać, bo każdy z tych zabytków ma swoją historię i jest nieodłącznym elementem naszej regionalnej tożsamości. Dlatego cieszę się, że w tym roku udało nam się znaleźć środki, które pozwolą poprawić stan techniczny wielu z nich i przywrócić im dawny blask – mówi marszałek Adam Struzik.

Prace remontowe idą pełną parą. Zobaczcie galerię zdjęć udostępnioną przez Sanktuarium M. B. Niepokalanej Przewodniczki w Przasnyszu.

Małgorzata Jabłońska

Infoprzasnysz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments