STAROSTWO NIE KUPI NOWEGO SAMOCHODU

Starosta przasnyski zdecydował o unieważnieniu przetargu na nowy samochód dla powiatu.

Samochód jeszcze nie został wybrany, ale już sam przetarg wzbudził ogromny sprzeciw opozycji. Jej skargi znalazły się chyba we wszystkich mediach nie tylko lokalnych, ale i ogólnopolskich. Doniesienia te zostały tak zmanipulowane, aby postawić w złym świetle samorząd powiatowy i urząd starosty. Dyskusja rozgorzała nad samochodem wirtualnym, wymyślonym, ściągniętym z internetu, a nie z rzeczywistości, z użyciem wymyślonych zdjęć i opisów.

Wypracowana przez 16 lat ciężkiej pracy dobra opinia o powiecie przasnyskim, w całej Polsce, została narażona na szwank. Samochód jest zbyt błahą sprawą, abyśmy zniszczyli nim znakomitą reputację powiatu, który stawiany jest na I miejscu w kraju we wszystkich miarodajnych rankingach. Dobra opinia o naszym powiecie jest niezbędna dla powodzenia polityki gospodarczej prowadzonej przez starostę. Planowany wydatek, raz na 10 lat, stanowi ok. 1/1000 tegorocznego budżetu. Można go porównać do wydatku rodzinnego rzędu 4 zł w budżecie domowym wynoszącym 4000 zł. Czy taki wydatek zasługuje na ogólnokrajową histerię?

Członkowie PiS  korzystali z samochodu przez ostatnie  2 kadencje. Kiedy byli w koalicji, s80 będący na wyposażeniu starostwa, był w sam raz. Kiedy PiS przeszło do opozycji, taki sam s80 stał się zbyt luksusowy, bo już nim nie jeżdżą. Taka oto moralność Kalego. Nasz 10-letni samochód będziemy naprawiać do czasu, aż się zupełnie zużyje. Kupno nowego samochodu pozostawimy następcom. Inwestorów zagranicznych będziemy informować, że na każdym lotnisku są taksówki, które można wynająć. Nasze ustępstwo wobec opozycji z PiS i grającego z nimi burmistrza Przasnysza nie oznacza, że będziemy ustępować też w innych ważnych sprawach. Samochód nie jest żadną ważną sprawą. Wojny o przysłowiową „pietruszkę” prowadzić nie chcemy. Nasz czas i uwagę chcemy bowiem skoncentrować na wykorzystaniu ogromnych dotacji, które powiat zdobył na ważne dla mieszkańców powiatu inwestycje.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments