Spotkanie z SENIORAMI.

Po raz kolejny   policjantki  Wydziału Prewencji KPP w Przasnyszu   spotkały się z seniorami. W spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki Banku Pekao  w Przasnyszu. Tematem spotkania było bezpieczeństwo osób starszych oraz  „B&N”- porady dla seniorów.

Wczoraj ( 15.06.br) w siedzibie komendy  w  Światowym Dniu  Praw Osób Starszych,  funkcjonariuszki  Wydziału Prewencji  oraz przedstawicielki Banku Pekao w Przasnyszu  spotkały  się z seniorkami w ramach realizacji kampanii społecznej  „Bezpieczny Senior”, oraz programu profilaktycznego „B&N- czyli  B- jak BEZPIECZNY i N- jak NIECHRONIONY”.  Podczas spotkania omawiano sposoby działania oszustów i naciągaczy m.in. metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, „na paczkę”, ”na telefon” . Policjantki radziły jak dbać o bezpieczeństwo osobiste w  codziennym życiu , jak poprawić swoje bezpieczeństwo i unikać niebezpiecznych sytuacji jadąc rowerem, samochodem i będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego.

Seniorki  o niepokojących sytuacjach w swoim miejscu zamieszkania  mogły porozmawiać z uczestniczącą w spotkaniu dzielnicową, która zaoferowała  pomoc w rozwiązywaniu trudnych sytuacji.

Z  zainteresowaniem wysłuchały  porad pracowników banku, odnośnie bezpiecznego  korzystania z bankowości elektronicznej, zabezpieczenia karty bankomatowej oraz sposobów wsparcia i pomocy w sytuacji zagrożenia oszustwem.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze przy herbacie i ciasteczkach.

Na zakończenie wszystkie panie   otrzymały  ulotki tematycznie związane ze spotkaniem oraz  z zainteresowaniem obejrzały pomieszczenia  policyjnej izby zatrzymań.

 

 

 

 

 

Autor: EŚ/EN


 

Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...