Śmiertelny wypadek w Przasnyszu na Szosie Ciechanowskiej

W poniedziałek ( 20.10.br.) około godziny 18:00 w Przasnyszu na ul. Szosa Ciechanowska doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego 59 letni mężczyzna poniósł śmierć.

W poniedziałek wieczorem do dyżurnego  przasnyskiej komendy zadzwonił mężczyzna i powiadomił, że na drodze wojewódzkiej w Przasnyszu, kierując Audi w trakcie wyprzedzania pojazdu ciężarowego z naczepą potrącił pieszego. Kierujący Audi zawrócił w celu udzielenia pomocy pokrzywdzonemu, jednak ze względu na trudne warunki atmosferyczne nie mógł odnaleźć potrąconej osoby. Przybyli na miejsce policjanci w przydrożnym rowie odnaleźli nieprzytomnego, bezdomnego 59 latka. Mężczyzna ubrany był w ciemną odzież i nie posiadał jakichkolwiek elementów odblaskowych. Pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł.

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności  wypadku.

PRZYPOMINAMY !Od  31 sierpnia br. zgodnie z przepisami  Prawa o Ruchu Drogowym wszyscy piesi, po zmroku poruszający się poza terenem zabudowanym obowiązkowo muszą nosić elementy odblaskowe. Przepisy nakładające obowiązek noszenia elementów odblaskowych powstały z myślą o bezpieczeństwie pieszych. Jeżeli uświadomimy sobie, że droga hamowania pojazdu jadącego z prędkością 50 km/godz.  to około 30 metrów, a przy prędkości 90 km/godz.- 90 metrów , to warto zainwestować w odzież lub elementy odblaskowe dla własnego i swoich bliskich bezpieczeństwa.  Pieszy, mający na sobie elementy odblaskowe widoczny jest bowiem z odległości 150 m!  Kierujący pojazdem zyskuje  cenny czas na wykonanie dowolnego manewru: może wyhamować, zwolnić lub bezpiecznie ominąć pieszego.

 E.Ś.

KPP Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments