Samorząd województwa przeznacza środki unijne na doposażenie mazowieckich szpitali.

Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o przekierowaniu środków unijnych na specjalny projekt doposażający mazowieckie szpitale. Samorząd może przekierować na ten cel nawet ponad 100 mln zł. Wszystko zależy od potrzeb, jakie zgłoszą placówki.

 

Zarząd województwa planuje zmiany w RPO (środki unijne w gestii samorządu województwa), dzięki którym możliwe będą zakupy inwestycyjne i niezbędne prace remontowo-budowlane w szpitalach przyjmujących pacjentów z koronawirusem. Projekt obejmować będzie w szczególności zakup niezbędnej aparatury medycznej i diagnostycznej, środków ochrony osobistej czy przeprowadzenie niezbędnych prac remontowo-budowlanych. Liderem projektu będzie samorząd województwa, natomiast partnerami w projekcie mogą być szpitale wskazane przez wojewodę (stan podwyższonej gotowości) oraz pogotowie. Szpitale zostały już poproszone o wskazanie potrzeb, które mogłyby zostać ujęte w projekcie. Jest na to zgoda Komisji Europejskiej. Zakupy będą realizowane przez samorząd województwa.

W zeszłym tygodniu zarząd województwa uruchomił rezerwę kryzysową. Zakupy zgłaszane przez szpitale już są realizowane. W piątek zarezerwowano 15 respiratorów dla szpitala w Siedlcach. Do tego 2 RTG przyłóżkowe – dla szpitala zakaźnego w Warszawie oraz dla szpitala gruźliczego w Otwocku. Dziś zarezerwowanych zostanie 15 respiratorów dla szpitala w Ostrołęce i 3 dla szpitala zakaźnego w Warszawie. W sumie na zakupy samorząd zarezerwował 6,5 mln zł. Wojewoda mazowiecki przekazał do tej pory 3,1 mln zł na doposażenie szpitali w ramach walki z koronawirusem.


 

Źródło mazovia.pl
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
9 miesięcy temu

Środki unijne? Znowu ta zła Unia?
Niech teraz harcerzyk roznoszący zarazki po całej Polsce przypomni, jak to się o tej złej Unii wyrażał. Wyimaginowana wspólnota? Ale pieniądze daje prawdziwe. Skoro chcemy wybrać Adriana na prezydenta, to odeślijmy te pieniądze, a nie kupujemy za nie respiratory.

#wyPAD2020