Prawie 2 mln złotych dla gminy Chorzele na budowę drogi w Opaleńcu.

Gmina Chorzele w ostatnich dniach pozyskała prawie 2 mln zł dotacji od marszałka Adama Struzika na budowę drogi w Opaleńcu. Pieniądze pochodzą z programu  „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

 

Droga o długości około 1,5 km łączy miejscowość Opaleniec oraz drogę krajową z Chorzelami, a także ze Strefą Gospodarczą i przewidzianą do modernizacji stacją PKP.

Całkowita wartość inwestycji to ok 3 mln 200 tys. zł. Aby zrealizować ważną i wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję Rada Miejska wraz z burmistrzem będzie musiała zabezpieczyć wkład własny. Planowany termin rozpoczęcia robót jeszcze w tym roku.

Droga na całym odcinku posiadać będzie przekrój jednojezdniowy dwupasowy o szerokości 5,50m. Nawierzchnia jezdni bitumiczna. Pobocze obustronne szerokości 0,75m. Po obu stronach drogi, poza poboczem, zaprojektowano muldę odwadniającą obsianą trawą. Po prawej stronie drogi w odległości ~2,20m od krawędzi jezdni zlokalizowano ścieżkę rowerową o szerokości 2,0m. Do przyległych nieruchomości zaprojektowano zjazdy – informuje UM Chorzele.

Po przebudowie drogi sposób zagospodarowania terenu zasadniczo nie ulegnie zmianie. Zostanie wykonana miejscowa korekta przebiegu jezdni, poszerzenie na całym odcinku do szerokości 5,50m, nowa konstrukcja nawierzchni, wyprofilowane zostaną łuki poziome i pionowe – dodaje magistrat.


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu

Czy tylko mi się wydaje, że wszędzie dookoła coś się dzieje, tylko u nas taka posucha ??
Rondo będę projektować jeszcze rok, kawałek śmiesznej jednokierunkowej drogi chyba już oddany, poza tym reszta inwestycji w planach.