Powiat przasnyski, Nadleśnictwo Przasnysz i LO KEN podpisali porozumienie o współpracy.

Do ważnego wydarzenia dla Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu doszło w poniedziałkowe popołudnie, 10 czerwca. W gabinecie starosty przasnyskiego przedstawiciele trzech instytucji podpisali porozumienie o współpracy, które pozwoli na efektywniejsze wykorzystywanie efektów wypracowanych w ramach międzynarodowego projektu z programu Erasmus+. Przasnyski KEN od września realizuje już drugi projekt z tego programu.

Umowa o współpracy została podpisana przez starostę przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, nadleśniczego Nadleśnictwa Przasnysz Stanisława Czarzastego, a także dyrektora LO im. KEN dra Radosława Waleszczaka. Dzięki temu uda się zacieśnić współpracę między tymi trzema instytucjami w zakresie edukacji ekologicznej.

Dlaczego umowę podpisano z nadleśnictwem?

Wszystko ze względu na dziedzinę, której dotyczy obecny projekt naszego LO finansowany z programu Erasmus +. Od września ubiegłego roku KEN – wespół z partnerami z Niemiec i Francji – realizuje projekt zatytułowany „Jak zostać świadomym eko-obywatelem w zjednoczonej Europie”. Nietrudno się domyślić, że zadania projektowe skupiają się na zagadnieniach ekologicznych, w tym ochrony bioróżnorodności. A trudno w naszym powiecie znaleźć bardziej kompetentnego partnera w tej dziedzinie niż nadleśnictwo opiekujące się na co dzień ogromnymi kompleksami leśnymi.

Stąd właśnie obie instytucje będą ściśle współpracować w zakresie rozwijania świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu przasnyskiego, a w szczególności młodzieży licealnej. W zapisach porozumienia znajdziemy m.in. wspólną realizację zajęć z zakresu ekologii, edukacji leśnej, wsparcie w pozyskiwaniu pomocy dydaktycznych czy wykorzystywanie bazy lokalowej obu instytucji. Z kolei starostwu powiatowemu przypadnie rola koordynatora wszelkich inicjatyw ekologicznych.

Co istotne, szkoła zamierza realizować współpracę z nadleśnictwem długofalowo. Oznacza to, że także po zakończeniu projektu z programu Erasmus + młodzież będzie mogła korzystać z oferty edukacyjnej nowego partnera. Będzie to więc swoisty bonus realizowanego właśnie projektu.


Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments