Poważny wypadek w Sierakowie.

W piątek około godziny 13:00 doszło do poważnie wyglądającego zderzenia dwóch aut osobowych w Sierakowie.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej, dwa samochody osobowe znajdowały się po prawej stronie drogi w kierunku miejscowości Maków Mazowiecki (VW w rowie, Opel na poboczu).

Wszystkie osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdami (1 osoba VW, 1 osoba Opel). Kierowca Polo uskarżał się na ból lewej ręki oraz miał rozcięta tylną część głowy, zaś kierowca Vectry zgłaszał ból odcinka szyjnego kręgosłupa.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm poszkodowanym mężczyznom (założenie opatrunku osłaniającego na ranę głowy, stabilizacja podejrzenia złamania ręki, stabilizacja głowy przy pomocy kołnierza ortopedycznego, wsparcie psychiczne). W międzyczasie strażacy odłączyli instalację elektryczną w obu uszkodzonych pojazdach i gazową w aucie Opel.

Po przybyciu na miejsce wypadku karetek pogotowia dwie osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały zabrane do szpitala.

W dalszej kolejności działań strażacy usunęli z jezdni pozostałości powypadkowe. Podczas prowadzonych działań ratowniczych w pierwszej fazie ruch na drodze krajowej nr 57 był całkowicie zablokowany, a następnie odbywał się wahadłowo jednym pasem jezdni.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległy przody samochodów marki VW i Opel.

Działania ratownicze prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza.

Źródło KP PSP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments