PIERWSZY PRZASNYSKI ZDROWOTNY PIKNIK STAROSTWA „WEŹ SERCE W SWOJE RĘCE” WIELKIM SUKCESEM

STAROSTA INICJATYWĄ BEZPŁATNYCH BADAŃ LEKARSKICH, GADŻETÓW MEDYCZNYCH, SZKOLEŃ I ĆWICZEŃ ZDROWOTNYCH ŚCIĄGNĄŁ W NIEDZIELĘ DO OSiR-u TŁUMY PRZASNYSZAN.

ZAPRASZAMY NA RELACJĘ I FOTORELACJĘ ORAZ KOLEJNE PIKNIKI.

14 czerwca ku radości organizatorów tłumy przasnyszan przybyły na zaproszenie starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Przasnyszu do Ośrodka Sportu i Rekreacji na pierwszy z piętnastu pikników medycznych w ramach prozdrowotnego projektu pn. „Profilaktyka chorób układu krążenia szansą na poprawę sytuacji zdrowotnej mieszkańców powiatu przasnyskiego”.

Projekt skierowany do wszystkich mieszkańców powiatu przasnyskiego ściągnął przasnyszan od najmłodszych po osoby starsze. Wszyscy mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku chorób układu krążenia, a osoby u których wyniki wskazały na konieczność przeprowadzenia dodatkowych badań specjalistycznych zostały skierowane na badania do przasnyskiego szpitala poza systemem NFZ.

W zależności od diagnozy i zaleceń lekarzy dla osób, które poddadzą się badaniom na piknikach medycznych są rozdawane :

– bezpłatne ciśnieniomierze,
– bezpłatne urządzenia do pomiaru cholesterolu, trójglicerydów i cukru,
– bezpłatne kijki do nordic walkingu,
– bezpłatne zestawy do badmintona
– bezpłatne karnety na basen

Przewidziano również szkolenia, gry i zabawy dla najmłodszych, catering dla uczestników pikników, konkursy z nagrodami, a w tym rowery i gadżety dla dzieci, karnety na basen dla osób, które poddadzą się badaniom, dla osób towarzyszących oraz dla dzieci.

„Zapraszamy całe rodziny. Chcemy aby jak najwięcej osób skorzystało z możliwości, jakie daje nam Projekt, gdyż w grę wchodzi dobro naszego społeczeństwa. Gwarantujemy bezpłatne badania i miłą zabawę…” dodaje Joanna Siedlecka, specjalista do spraw promocji projektu.

Pierwszy piknik pozwolił również zespołowi projektowemu na dostrzeżenie elementów, które można ulepszyć i poprawić podczas kolejnych przedsięwzięć dla mieszkańców, których przed nami w ramach tej akcji jeszcze aż 14.

Szczegółowych informacji udzielą:
Pracownicy zarządzający Projektem:
Biuro Projektu, ul. Joselewicza 6, Przasnysz
(wejście do Powiatowego Urzędu Pracy, pokój nr 3).

Kontakt:
tel. 605 432 375
mail: profilaktyka.przasnysz@onet.pl


ZAPRASZAMY NA KOLEJNY PIKNIK – 21.06.2015 – KRASNE


 

Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...