Pierwsze miejsce dla Iwony Smolińskiej i Mariusza Czaplickiego!

22 sierpnia  odbył się VI Ostrowski Festiwal Piosenki Odczarowanej Osób Niepełnosprawnych w którym z wielką przyjemnością po raz  kolejny braliśmy udział. Tematyką tegorocznego festiwalu była ,,Polska Piosenka Filmowa na przełomie lat 1918-2018”.

Podczas VI edycji zaprezentowało się 15 placówek  z różnych miast województwa mazowieckiego. W trakcie festiwalu mogliśmy wysłuchać największych szlagierów Polskiego Kina od piosenek popularnych poprzez romantyczne do pieśni patriotycznych związanych z 100 leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Środowiskowy Dom Samopomocy w Przasnyszu reprezentowali: Iwona Smolińska piosenką ,,Serce w plecaku” z filmu ,,Zakazane Piosenki , oraz Mariusz Czaplicki z utworem ,,Remedium” z filmu ,, Bal na dworcu w Koluszkach”.

Występ naszych uczestników wywołał dużo emocji, publiczność  spontanicznie włączyła się do odśpiewania refrenów piosenek wraz z naszymi wykonawcami po czym nagrodziła występ gromkimi brawami.  Podczas obrad Jury  tradycyjnie  uczestnikom i gościom festiwalu czas uprzyjemnili  krótkim recitalem harcerze. Mogliśmy wysłuchać pięknych, wypełnionych patriotyzmem pieśni. Ogromne napięcie i emocje towarzyszyły podczas ogłaszania wyników obrad Jury. Okrzyki  radości, łzy w oczach oraz szczęście wymalowane na twarzy pojawiły się natychmiast gdy z głośników usłyszeliśmy słowa, „I miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy w Przasnyszu”. Radości nie było końca, nasi uczestnicy dzielili się emocjami i szczęściem z kolegami z innych placówek ,wymiana uścisków  serdeczności

i życzliwości jest tylko potwierdzeniem wspaniałej atmosfery jaka towarzyszy Festiwalowi.

Źródło MOPS Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments