Nowi policjanci w służbie

Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia – między innymi te słowa roty ślubowania wypowiedziało dziś 21 nowo przyjętych funkcjonariuszy. W tej grupie jest 9 kobiet. Ślubowanie przyjął Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Rafał Batkowski. Wśród zaproszonych gości były m.in. rodziny nowych funkcjonariuszy.

Dzisiaj w Komedzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy policji. W zdecydowanej większości funkcjonariusze posiadają wyższe wykształcenie. Po szkoleniu, służbę pełnić będą w 13 komendach miejskich i powiatowych naszego garnizonu oraz w Komendzie Wojewódzkiej Policji. I tak do KMP Radom trafi 3 osoby, do KPP Gostynin 3 osoby, po 2 osoby do KPP Ostrów Mazowiecka, KPP Pułtusk, KMP Siedlce i SPPP Radom, a po jednej do KPP Sochaczew, KPP Węgrów, KPP Wyszków, KPP Białobrzegi, KPP Garwolin, KPP Kozienice, KPP Maków Mazowiecki i KPP Przasnysz. Podczas całej procedury rekrutacyjnej największą liczbę punktów zdobyła post. Agnieszka Petryka, uzyskując  171 punktów na 218 możliwych. Posterunkowa Petryka będzie pełniła służbę w KMP Radom.

Ślubowanie od nowych policjantów przyjął Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Rafał Batkowski. W swoim wystąpieniu Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji przywitał w szeregach nowo przyjętych oraz podkreślił jak trudna i odpowiedzialna jest służba w Policji. „Służba w policji, to nie tylko czas radości, ale przede wszystkim czas wysiłku. Przed Wami wiele wyrzeczeń i trudnych decyzji. Pamiętajcie, że macie zawsze pomagać potrzebującym, a to jest najważniejszy wyznacznik naszej służby” – podkreślił Komendant. Rodzinom stróżów prawa życzył wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu. Do życzeń mł. insp. Rafała Batkowskiego dołączył się także ks. Mirosław Dragiel – kapelan mazowieckich policjantów.


Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/RJ


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments