Nietypowe zajęcia szkolne w Krzynowłodze Małej.

To już ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem. Ale w szkolnych murach dzieje się dużo więcej niż tylko przygotowania do nadejścia świąt. W placówce w Krzynowłodze Małej wciąż dzieje się coś ciekawego.

I tak dla przykładu na początku grudnia do szkoły zawitało Mobilne Planetarium. Podczas seansu uczniowie klas I–III wybrali się w podróż szlakiem kosmicznym dookoła Układu Słonecznego. Miejmy nadzieję, że rozbudzona w ten sposób ciekawość stanie się fundamentem pasji na wielkich miarę odkryć astronomicznych.

Z kolei w czwartek 12 grudnia uczniowie z klas V–VIII uczestniczyli w praktycznej lekcji fizyczno-chemicznej, z wieloma atrakcyjnymi doświadczeniami. A wszystko to za sprawą grupy „Zaelektryzowani” z Lublina. W ramach żywej lekcji pt. Fizyka wszędzie styka uczniowie mogli zaobserwować powstawanie chmury w szklanym słoju, tworzenie mgły, sprawdzić wpływ helu na struny głosowe oraz wykonać „kolorowy test”.

Wielką zaletą zajęć była duża kolekcja wykorzystywanych rekwizytów oraz możliwość aktywnego uczestniczenia dzieci w prezentowanych eksperymentach. Niektóre z nich wywołały wiele śmiechu, zwłaszcza ten, w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika.

Lekcja zrobiła na oglądających ogromne wrażenie. Animator zagwarantował swoim widzom nie tylko przyjemnie spędzony czas, ale przede wszystkim rozbudził wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments