„Narodowe Czytanie” w Gminie Przasnysz

Dożynki gminno-miejsko-powiatowe, które zorganizowano 8 września w Świętym Miejscu, były wyjątkowe nie tylko ze względu na swoją oprawę. W trakcie uroczystości mieszkańcy gminy Przasnysz włączyli się w akcję zainicjowaną przez prezydenta Bronisława Komorowskiego – „Narodowe Czytanie”.

 

Licznie zgromadzeni goście mieli więc okazję posłuchać utworów Aleksandra Fredry, który był bohaterem tegorocznej akcji, zgodnie z propozycją prezydenta, by w ten sposób wspomnieć najsłynniejszego polskiego komediopisarza okresu romantyzmu.

 

W trakcie dożynek zaprezentowano fragmenty najbardziej znanych wierszy Aleksandra Fredry – przede wszystkim tych skierowanych do dzieci. „Cygan i baba”, „Nasza Ojczyzna”, „Paweł i Gaweł”, „Żona” i „Bajeczka o osiołku” – te i inne utwory czytali m.in. pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej z Bogatego, a także członkowie tamtejszego Klubu Seniora.

 

W trakcie trwania dożynek uczniowie z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem zachęcali do bliższego zapoznania się z sylwetką Aleksandra Fredry. Służyły temu m.in., na których widniała okolicznościowa pieczęć akcji prezydenckiej.

 Urząd Gminy w Przasnyszu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments