Mieszkańcy osiedla Orlika w Przasnyszu będą zadowoleni.

Place zabaw, ulice, zieleń, estetyka Osiedla Orlika i bezpieczeństwo mieszkańców. To tylko niektóre tematy  spotkania, jakie odbyło się z inicjatywy radnego miejskiego Sławomira Czaplickiego z prezesami Spółdzielni Mieszkaniowej w Przasnyszu Waldemarem Wilkowskim i Piotrem Lewandowskim. Udział w nim wzięli również Przewodnicząca Rady Nadzorczej Spółdzielni Danuta Ambroszkiewicz oraz Przewodnicząca Rady Osiedla Orlika Karolina Burdach.

Jak udało nam się dowiedzieć, spotkanie było bardzo pozytywne i owocne. Konkretne efekty ustaleń będą widoczne dla mieszkańców wkrótce, ale są także długoterminowe uzgodnienia, które w efekcie przyniosą wiele korzyści i poprawią komfort życia mieszkańców bloków i osiedla Orlika.

– Na rozmowach w takim właśnie szerokim gronie mi zależało. Przede wszystkim dialog i współpraca. To było bardzo dobre spotkanie z konkretnymi ustaleniami. Dziękuję panom prezesom i paniom przewodniczącym. To było pierwsze spotkanie. Już uzgodniliśmy kolejne. Są już pewne konkrety działań. Ustaliliśmy jednak, że o wszystkim będziemy informować mieszkańców na bieżąco, w momencie przygotowań i samej realizacji. Będziemy też cały czas pytać mieszkańców i sukcesywnie rozwiązywać ich problemy. Mogę jednak powiedzieć, że teraz rozmawialiśmy m.in. o placach zabaw, ulicach, zieleni, estetyce osiedla i bezpieczeństwie. Chcę dodać, że wcześniej wielokrotnie spotykaliśmy się z paniami przewodniczącymi Danutą Amroszkiewicz i Karoliną Burdach. Cieszy wspólne zaangażowanie i wola działania. Na bieżąco rozmawiam też z burmistrzem Łukaszem Chrostowskim i wiem, że rozumie on doskonale potrzeby mieszkańców bloków i osiedla Orlika i jest na nie otwarty. Zamieszkuje je przecież około 5 tysięcy ludzi. Seniorów, dorosłych, dzieci i młodzieży.  Każdy z nas chce jak najlepiej pracować na rzecz mieszkańców. Myślę, że wszyscy znaleźliśmy wspólny mianownik tej współpracy. Zebraliśmy pewne pomysły i plany. Poszukaliśmy możliwości realizacji jednych, szukamy innych. Teraz sukcesywnie będziemy je wdrażać. Łącząc siły i będąc w stałym kontakcie z mieszkańcami możemy więcej – komentuje Sławomir Czaplicki.


red.

7
Skomentuj artykuł

avatar
4 Liczba wątków
3 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętsze tematy
6 Comment authors
PAULINAKasiaRadekMonikaMieszkaniec Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Tomek
Gość
Tomek

Tam mieszka patologia.te płacę długo nie przetrwaja

PAULINA
Gość
PAULINA

A skad masz takie wiadomości ze mieszka tam patologia?Nie oceniaj mieszkańcow Orlika swoją miarą TOMKU

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Zacznijcie od miejsc parkingowych na sosnowej 12.

Monika
Gość
Monika

Właśnie będą robić parking z boiska dla dzieci przy małej poczcie przy sportowej. Dzieci tam grają w kosza, bawią się za ogrodzeniem, bezpiecznie. Zamiast zrobić coś dla dzieci powstanie kolejny parking 😂 a taki fajny plac

Radek
Gość
Radek

Kto tam sie bawi? Akurat mieszkam na sportowej i na tym placu gdzie stoi kosz na piachu nievwidac dzieci

Monika
Gość
Monika

Może nie całymi dniami ale w piłkę, w kosza grają. Zamiast to ulepszać lepiej zlikwidować? Chyba nie masz dzieci. Szkoda tego na parking

Kasia
Gość
Kasia

Karolina tylko nie idź do PSL