Mieszkańcy osiedla Orlika w Przasnyszu będą zadowoleni.

Place zabaw, ulice, zieleń, estetyka Osiedla Orlika i bezpieczeństwo mieszkańców. To tylko niektóre tematy  spotkania, jakie odbyło się z inicjatywy radnego miejskiego Sławomira Czaplickiego z prezesami Spółdzielni Mieszkaniowej w Przasnyszu Waldemarem Wilkowskim i Piotrem Lewandowskim. Udział w nim wzięli również Przewodnicząca Rady Nadzorczej Spółdzielni Danuta Ambroszkiewicz oraz Przewodnicząca Rady Osiedla Orlika Karolina Burdach.

Jak udało nam się dowiedzieć, spotkanie było bardzo pozytywne i owocne. Konkretne efekty ustaleń będą widoczne dla mieszkańców wkrótce, ale są także długoterminowe uzgodnienia, które w efekcie przyniosą wiele korzyści i poprawią komfort życia mieszkańców bloków i osiedla Orlika.

– Na rozmowach w takim właśnie szerokim gronie mi zależało. Przede wszystkim dialog i współpraca. To było bardzo dobre spotkanie z konkretnymi ustaleniami. Dziękuję panom prezesom i paniom przewodniczącym. To było pierwsze spotkanie. Już uzgodniliśmy kolejne. Są już pewne konkrety działań. Ustaliliśmy jednak, że o wszystkim będziemy informować mieszkańców na bieżąco, w momencie przygotowań i samej realizacji. Będziemy też cały czas pytać mieszkańców i sukcesywnie rozwiązywać ich problemy. Mogę jednak powiedzieć, że teraz rozmawialiśmy m.in. o placach zabaw, ulicach, zieleni, estetyce osiedla i bezpieczeństwie. Chcę dodać, że wcześniej wielokrotnie spotykaliśmy się z paniami przewodniczącymi Danutą Amroszkiewicz i Karoliną Burdach. Cieszy wspólne zaangażowanie i wola działania. Na bieżąco rozmawiam też z burmistrzem Łukaszem Chrostowskim i wiem, że rozumie on doskonale potrzeby mieszkańców bloków i osiedla Orlika i jest na nie otwarty. Zamieszkuje je przecież około 5 tysięcy ludzi. Seniorów, dorosłych, dzieci i młodzieży.  Każdy z nas chce jak najlepiej pracować na rzecz mieszkańców. Myślę, że wszyscy znaleźliśmy wspólny mianownik tej współpracy. Zebraliśmy pewne pomysły i plany. Poszukaliśmy możliwości realizacji jednych, szukamy innych. Teraz sukcesywnie będziemy je wdrażać. Łącząc siły i będąc w stałym kontakcie z mieszkańcami możemy więcej – komentuje Sławomir Czaplicki.


red.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
5 lat temu

Tam mieszka patologia.te płacę długo nie przetrwaja

PAULINA
PAULINA
5 lat temu
Reply to  Tomek

A skad masz takie wiadomości ze mieszka tam patologia?Nie oceniaj mieszkańcow Orlika swoją miarą TOMKU

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lat temu

Zacznijcie od miejsc parkingowych na sosnowej 12.

Monika
Monika
5 lat temu

Właśnie będą robić parking z boiska dla dzieci przy małej poczcie przy sportowej. Dzieci tam grają w kosza, bawią się za ogrodzeniem, bezpiecznie. Zamiast zrobić coś dla dzieci powstanie kolejny parking ? a taki fajny plac

Radek
Radek
5 lat temu
Reply to  Monika

Kto tam sie bawi? Akurat mieszkam na sportowej i na tym placu gdzie stoi kosz na piachu nievwidac dzieci

Monika
Monika
5 lat temu
Reply to  Radek

Może nie całymi dniami ale w piłkę, w kosza grają. Zamiast to ulepszać lepiej zlikwidować? Chyba nie masz dzieci. Szkoda tego na parking

Kasia
Kasia
5 lat temu

Karolina tylko nie idź do PSL